Карл Волох: Не впевнений, що ми можемо довіряти НАБУ - Replyua.net
Replyua.net


Карл Волох: Не впевнений, що ми можемо довіряти НАБУ

Карл Волох: Не впевнений, що ми можемо довіряти НАБУ
Відомий блогер на аналітик Карл Волох прокоментував нещодавній скандал з купівлею народним депутатом Сергієм Лещенком нової квартири еліт-класу, - про це про це replyua.net інформує, послуговуючись матеріалами з власної сторінки експерта в соціальній мережі Фейсбук.

За словами Волоха, висловитись його спонукала як мінімум дивна позиція Національного антикорупційного бюро, яке, по суті, ігнорує протиправні дії Лещенка. Так, детективи НАБУ й досі не внесли справу Лещенка до ЄРДР, хоча чинне законодавство не містить винятків з цього приводу – кожне кримінальне провадження має бути відображене в реєстрі. Аналізуючи положення кримінального та антикорупційного законодавства, Волох доходить простих висновків: по-перше, отримання якого-небудь товару нижче його ринкової вартості є подарунком; по-друге, якщо такі подарунки отримують посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави, зокрема, народні депутати, це вважається неправомірною вигодою; по-третє, отримання такої вигоди в особливо великих розмірах (а саме про них йдеться з огляду на суми угоди) тягне за собою від восьми до дванадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

З у світлі вищеозвучених фактів блогер закликає проаналізувати конкретну ситуацію, яка має місце з купівлею Лещенком квартири. Невідомо, чи укладався договір позики між Лещенком та Притулою і на яких умовах. Проте, варто пам’ятати, що гроші – це товар, і користування ними також має свою ціну. І надання посадовій особі кредиту за відсотками значно нижче ринкових є ні чим іншим, як отриманням неправомірної вигоди. Більше того, особливо допитливі можуть порахувати скільки нардеп має заплатити за обслуговування такого кредиту і за відсоткові платежі – така сума явно перевищує його щомісячні доходи. Саме тому немає жодних сумнівів, що Лещенко вигадав договір позики аби замаскувати певні доходи, отримані нелегально і які не можна відобразити в деклараціях.

Крім того, цікавим є статус коштів, переданих панянкою, яка є співмешканкою Лещенка. Загалом, закон дозволяє депутатам отримувати коштовні подарунки від близьких осіб, але тут є один нюанс – співмешканці не входять до переліку таких осіб. Топольську також не можна назвати родичкою чи цивільною дружиною – адже вона заміжня за іншим чоловіком. Якби Лещенко не скупився і оформив її як співвласницю житла, отримавши від її чоловіка нотаріально завірену відмову від права власності на квартиру, то питання відпало б само собою. Але наразі кошти, передані Топольською не виходить оцінити ніяк інакше як подарунок, що робить їх правовий статус доволі спірним. Ми можемо навіть спробувати закрити очі на так звані «власні сто тисяч», які Лещенко буцімто не встиг витратити з 2013 року. У даному випадку нардеп намагається переконати суспільство, що він оплачував житло, поміняв автомобіль, вечеряв у дорогих ресторанах, неодноразово мандрував за кордон за депутатську зарплатню, а попередньо заощаджені кошти так і лишились нерозтраченими. Але, до моменту, поки Лещенко не подасть електронну декларацію, така брехня не тягтиме відповідальності.

Що в цій історії справді неімовірно цікаво, так це купівля квартири за ціною, на сорок відсотків нижчою від її ринкової. Тут варто врахувати і заявлену на сайті забудовника ціну, і оцінки ріелторів, які працюють в центрі. Знижка, надана Лещенку, становить щонайменше сто п’ятдесят тисяч доларів, що в десять разів перевищує «особливо великі розміри» корупційного діяння, визначені Кримінальним кодексом. І якщо очільник НАБУ не бачить в цьому нічого «кримінального» і спочатку перевіряє інформацію, а вже потім думає, чи вносити її в ЄРДР, то виникає закономірне питання – чи можемо ми довіряти такому НАБУ? – підсумовує блогер.

Последние новости



Старт продаж флагманского смартфона Xiaomi 14 Ultra: профессиональная камера, топовая производительность, инновационный дизайн

Как заработать на просмотрах видео: Секреты успешного монетизирования контента

Максимизация доходов от видеоконтента: Секреты эффективной монетизации в 2024 году

Как пить ром правильно

В чем разница между Дубаи и Абу-Даби?

Плюсы и минусы онлайн кредитов в Украине

Использование ликвидности и ордеров при трейдинге на криптобиржах

Стоит ли покупать MacBook для программирования и какой лучше выбрать

Метастатический рак простаты: лечение Лютецием-177

Віртуальний туризм: як це працює?

Где оказывается лазерная косметология в Одессе

Можно ли бесплатно научиться трейдингу? - Вопрос к эксперту

Женский бастион украинских теннисисток на турнире Индиан-Уэллс

Особливості видалення бородавок на тілі

Эффекты для видео TikTok

Выбор брокера для торговли на валютном рынке

Яке жіноче взуття буде найкращим рішенням для зими?

Причины выбрать красные розы в качестве подарка

Турбота про здоров’я у воєнний час: аналізи зі знижками, безкоштовні ліки та консультації лікарів

Использование инновационных технологий строительства и оформления жилых комплексов в Одессе

Как экономика меняет курс Биткоина и Эфира сегодня

Как купить лучшую систему GPS-мониторинга

Криптобиржа – большой торговый рынок

Отдых в санаториях Сарыагаш

Грядет что-то звездное! Как будет проходить Черная пятница в АЛЛО?

Украинские пилоты пройдут обучение на западных истребителях

Министерство обороны Турции ведет переговоры с Киевом и Кремлем для возобновления зернового коридора

Baykar планирует оснастить свои беспилотники ракетами не только для поражения дронов, но и самолетов

Телефон Лиз Трасс взломали: злоумышленники, вероятно, российские хакеры

Италия тайно передала для ВСУ гаубицы M109L и реактивные системы MLRS