
Відомий кримський блогер Олександр Гірський у своїй публікації на «Ехо Москви» пише, що заяву президента Порошенко про майбутнє повернення Криму і Донбасу можна було б пропустити повз увагу, якби не дивні події, які відбуваються на півострові, інформує replyua.net. На 17 травня заплановане підписання Угоди про безвізовий режим для українців, що може змінити ставлення до України жителів тимчасово окупованих територій.
Гірський додає, що після підписання документів для короткострокового перебування на території Євросоюзу громадянам України не потрібно буде отримувати візу. Можливість поїздки за кордон без оформлення візи є зручним, але безвізовий режим ще не означає пропуск кожного українця на території європейських країн. Більш того, кримчани, які мають українські паспорти, не завжди зможуть автоматично їздити без віз до країн ЄС.
Відомо, що багато жителів анексованого Криму зберегли українські паспорти. Ходять чутки, що основний документ українця зберегли і теперішні кримські «чиновники», які примудряються їздити за українськими паспортами на материк і від закордонного паспорта не позбавляються. При бажанні отримати український закордонний паспорт кримчани можуть легко - в разі втрати документа або після закінчення його терміну дії.