- Який будівельний інструмент краще – електричний чи пневматичний

Який будівельний інструмент краще – електричний чи пневматичний

Можна найняти компанію, яка виконає всі роботи «під ключ», це зручно, але не дуже вигідно. Якщо ж ви маєте багато часу і бажаєте заощадити кошти, залучивши мінімум додаткових робітників, можна виконувати більшість робіт власними силами. А в такому випадку необхідно запастися всіма необхідними інструментами та спорядженням.


Найпопулярнішою категорією будівельного інструменту є електричне обладнання. Але поряд з тим в продажу представлені і пневмоінструменти, які приваблюють майстра своєю низькою ціною. Наприклад, пневматична кутова шліфувальна машина Makita може коштувати вдвічі дешевше, ніж електричний аналог від цього ж виробника. Тому пневмоінструмент виглядає вигідно. В багатьох випадках це дійсно так, але слід враховувати особливості та відмінності оснащення з електричним та повітряним приводом.


Принцип роботи


Електроінструмент оснащений електричним двигуном, що працює від побутової чи промислової мережі або акумулятора. Саме мотор приводить його в дію. Пневматичний інструмент не має власної силової установки, в дію він приводиться стисненим повітрям, яке подає компресор. В зв’язку з цим для користування ним недостатньо придбати лише інструмент. Без джерела стисненого повітря він працювати не здатен. Але завдяки цій особливості у пневмоінструмента є і переваги.


Надійність


Конструкція пневматичного інструменту простіша, ніж у електричного. Він не має двигуна, тому в складі приладу застосовується менше складних рухомих деталей. При інтенсивній експлуатації термін служби дрилі або перфоратора з повітряним приводом буде довшим, ніж у електричного аналога. За це доведеться розплатитися мобільністю, але якщо доводиться багато працювати на одному місці, це не суттєвий недолік.


Безпека


Електроінструмент мобільний, але наявність в його конструкції електричних вузлів накладає обмеження на сфери застосування. Під час дощу або снігу, коли треба терміново завершити роботу (наприклад, монтаж крівлі), робота електричним шуруповертом пов’язана з підвищеним ризиком отримати електротравму або поломку обладнання. Пневмоінструмент такого недоліку позбавлений, бо можна розташувати компресор в захищеному місці, вивівши шланг від нього до місця проведення робіт.


Зручність


Потужний електродвигун з малою масою зробити складно, тому значна частка ваги електричного інструмента припадає на корпус, ротор та обмотки його двигуна. Як наслідок, «болгарка» з приводом від двигуна може бути до 2 разів легшою, ніж пневматичний аналог. Це важливо, якщо ви плануєте багато працювати з інструментом. Адже коли при закручуванні десятку саморізів або розпилюванні кількох плиток нема суттєвої різниці, важить інструмент один кілограм чи два, то при тривалій роботі важке оснащення сприяє більшій втомлюваності.


Таким чином, якщо ви купуєте інструмент для періодичного виконання невеликих об’ємів робіт, то електричні моделі є більш привабливими. Але для тривалого будівництва зручніше та вигідніше придбати компресор та набір необхідного пневматичного спорядження.

Последние новости

Политолог: кровавый режим СССР экономил пули – людей забивали до смерти лопатами или закапывали живьем

Китай укрепляет сотрудничество с США

В Украине вспоминают жертв политических репрессий

Власти Македонии переименуют страну

Российские военные проведут инспекцию в Швеции

В Виннице появится завод морозильных камер

Киевские отели взвинтили цены перед финалом Лиги чемпионов

«Это эпические фото», - в сети прокомментировали уникальные снимки из США

Военный эксперт: 5 мая Путину дали понять, что для него же будет лучше, если он станет покладистым

В Иране массовое отравление грибами: сотни людей госпитализированы

Эксперты назвали три самых грязных «вещи»

Блогер: за 4 года власть так и не продала Украину, как их предшественники, начиная от Кравчука и заканчивая Тимошенко

Между Питтом и Джоли назрел еще один скандал

Человек Гереги, который продолжает торговать стройматериалами в оккупированном Крыму, возглавил Хмельницкую ОГА

«Я почему злая была? Потому что Путин цветы не дарил», - в сети обсудили Меркель и Путина

Меган Маркл показала два платья на свадьбе

Порошенко рассказал об опасности «Северного потока-2»: «Кормим монстра»

«Отзывать-то некого»: в СНГ удивлены решением Порошенко

Социолог: «Остановить пропаганду в России можно только одним способом»

«Захотела жалости?»: в РФ набросились на расстроенную Самойлову

Вашингтон предупредил Меркель о готовящихся санкциях

Две страны предлагали Трампу вмешательство в выборы

В США назвали условие, при котором Путин остановит агрессию в Украине

Депутат: «Крымский мост – вражеский объект, подлежащий уничтожению»

Новости за день