Який будівельний інструмент краще – електричний чи пневматичний

Можна найняти компанію, яка виконає всі роботи «під ключ», це зручно, але не дуже вигідно. Якщо ж ви маєте багато часу і бажаєте заощадити кошти, залучивши мінімум додаткових робітників, можна виконувати більшість робіт власними силами. А в такому випадку необхідно запастися всіма необхідними інструментами та спорядженням.


Найпопулярнішою категорією будівельного інструменту є електричне обладнання. Але поряд з тим в продажу представлені і пневмоінструменти, які приваблюють майстра своєю низькою ціною. Наприклад, пневматична кутова шліфувальна машина Makita може коштувати вдвічі дешевше, ніж електричний аналог від цього ж виробника. Тому пневмоінструмент виглядає вигідно. В багатьох випадках це дійсно так, але слід враховувати особливості та відмінності оснащення з електричним та повітряним приводом.


Принцип роботи


Електроінструмент оснащений електричним двигуном, що працює від побутової чи промислової мережі або акумулятора. Саме мотор приводить його в дію. Пневматичний інструмент не має власної силової установки, в дію він приводиться стисненим повітрям, яке подає компресор. В зв’язку з цим для користування ним недостатньо придбати лише інструмент. Без джерела стисненого повітря він працювати не здатен. Але завдяки цій особливості у пневмоінструмента є і переваги.


Надійність


Конструкція пневматичного інструменту простіша, ніж у електричного. Він не має двигуна, тому в складі приладу застосовується менше складних рухомих деталей. При інтенсивній експлуатації термін служби дрилі або перфоратора з повітряним приводом буде довшим, ніж у електричного аналога. За це доведеться розплатитися мобільністю, але якщо доводиться багато працювати на одному місці, це не суттєвий недолік.


Безпека


Електроінструмент мобільний, але наявність в його конструкції електричних вузлів накладає обмеження на сфери застосування. Під час дощу або снігу, коли треба терміново завершити роботу (наприклад, монтаж крівлі), робота електричним шуруповертом пов’язана з підвищеним ризиком отримати електротравму або поломку обладнання. Пневмоінструмент такого недоліку позбавлений, бо можна розташувати компресор в захищеному місці, вивівши шланг від нього до місця проведення робіт.


Зручність


Потужний електродвигун з малою масою зробити складно, тому значна частка ваги електричного інструмента припадає на корпус, ротор та обмотки його двигуна. Як наслідок, «болгарка» з приводом від двигуна може бути до 2 разів легшою, ніж пневматичний аналог. Це важливо, якщо ви плануєте багато працювати з інструментом. Адже коли при закручуванні десятку саморізів або розпилюванні кількох плиток нема суттєвої різниці, важить інструмент один кілограм чи два, то при тривалій роботі важке оснащення сприяє більшій втомлюваності.


Таким чином, якщо ви купуєте інструмент для періодичного виконання невеликих об’ємів робіт, то електричні моделі є більш привабливими. Але для тривалого будівництва зручніше та вигідніше придбати компресор та набір необхідного пневматичного спорядження.

Последние новости«Их не существует»: Ширвиндт прокомментировал слухи о своем преемнике

Особенно для пожилых людей: медики настоятельно рекомендуют пить какао

«Ничто не вечно под луной»: Сенцову ответили на его слова о деоккупации Крыма

«Только что закончились 90-е»: политолог заявил, что вместе с Сурковым ушла целая эпоха

Богданов: вчера нам показали, что нам нужен не развлекательный канал для Донбасса, а пятиминутка просвещения на всех телеканалах

Политолог: тот, кто посоветовал отправлять самолет из Китая в Галичину – сделал это намеренно, чтобы причинить вред Зеленскому

«Не участвую в гибридных войнах»: Геращенко объяснила, почему сбежала от Шария из студии телеканала

Ученые: ВИЧ может вырабатывать устойчивость ко многим лекарствам

Всего несколько правил: психологи назвали рецепты женского счастья

Несколько десятков тысяч: Загороднюк рассказал о количестве российских военных на Донбассе

Почти на 50%: ученые рассказали о связи дневного сна и инфаркта

МВФ: чтобы догнать Польшу, Украине нужно 20 лет реформ

Телеведущая: посмотрите, как вывозили своих людей США из Китая, а потом делайте выводы

Боец ВСУ: постоянно слышим от власти, что оккупанты хотят мира? Пусть вывешивают белый флаг – и будет мир

«Пусть делает то, что хорошо получается»: Водонаевой предложили рекламировать анальные пробки

Тонны опасных веществ и микроорганизмов: ученые предупредили о последствиях таяния вечной мерзлоты

Показатели изменились: эксперты ВОЗ назвали инкубационный период при коронавирусе

Число жертв и зараженных коронавирусом в Китае начинает снижаться

Дожди и гололед: прогноз погоды на 20 февраля

Пташник: Возникает вопрос - почему борются и погибают наши ребята, если власть шаг за шагом сдает нашу независимость и государственность?

Ученые бьют тревогу - к 2100 году в мировом океане исчезнут практически все коралловые рифы

«Зачем ребенка в губы целовать?» Влад Топалов вызвал споры в сети из-за фото с сыном

«Повышение статуса в НАТО»: Загороднюк озвучил положительные новости для Украины

«Хочется проще, чтоб всё было как при СССР»: сын Орбакайте поделился новыми фото с супругой и заговорил о будущем

«Я не воспринимаю себя до сих пор»: солистка группы Kazka озвучила свой реальный вес

«Главная опасность в том, что президент оказался лжецом»: Лапин напомнил Зеленскому об обещании вернуть военных на позиции в случае возобновления боевых действий

Военкор Цаплиенко развенчал мифы о «зраде» в Золотом

Зеленскому вступать в полемику не стоит, а правоохранители обязательно должны отреагировать на озвученную Лукаш и Портновым версию Майдана - мнение

«Зрелище, если честно, печальное»: в сети показали обезвоженное озеро Свитязь

Ходаковский жалуется на нехватку живой силы в составе НВФ

Показать больше