
В той час, коли на сході України точиться справжня боротьба за незалежність всієї України виникає чимало запитань про те, чи хотіло населення Донбасу в 1991 році входити до складу самостійної незалежної України та чому протягом незалежності прижився міф про те, що Донбас годує Україну. Своєю думкою з цього приводу в ефірі «Громадського радіо» поділився відомий український історик Кирило Галушко, передає replyua.net.
За словами історика, в 1991 році за незалежність проголосував величезний відсоток населення, навіть в Севастополі – «місті російської слави» - 57% населення. Люди вважали, що громіздка радянська економіка і радянська політична система нежиттєздатні. Тоді люди прагматично вважали: скільки Україна виробляє із загального союзного продукту, скільки продовольства, вугілля, металу. Природно, всі вірили, коли це буде не розтягуватися на шосту частину суші, а сконцентрується в межах окремої держави, людям від цього буде краще. Тому цілком прогнозовано більшість населення Донбасу підтримало незалежність України.
Чому на Донбасі потім прижилася ідея, що Донбас годує Україну Кирило Галушко пояснює просто – в якійсь мірі в перші роки незалежності України якось так і було це було. Вироблялося багато вугілля, яке тоді активно використовувалося, але економіка реструктуризувалася, нинішня ситуація, коли економічні зв'язки обірвалася через те, що трапилося на сході, показала, що Україна в принципі може обійтися без багато того, що виробляє Донбас. Багато в чому це було популізмом політиків, олігархічних угруповань, які протягом багатьох років в період незалежності будували стратегії на різниці регіонах, а не на об'єднанні їх інтересів і ресурсів для загальнонаціонального проекту.