
У п'ятницю президент США Трамп звільнив головного стратега Білого Дому Стіва Беннона. У колишніх адміністраціях такої посади не існувало. Вона була спеціально створена для Беннона, який до того був професійним політологом, ідеологом і журналістом з ультраправими поглядами, творець і багаторічний керівник ультраправого інтернет-видання «Брайтбарт». Очевидно, що Беннон став своєрідним ідеологічним гуру для Трампа з моменту їхнього знайомства в 2011 році, коли рівно рік тому Пол Манафорт після скандалу, що розгорівся у зв'язку з відомостями про отримання ним 12 мільйонів доларів готівкою від Партії регіонів в Україні пішов у відставку з посади керівника передвиборного штабу Трампа, Беннон в той же день став офіційним радником штабу, а через два дні був призначений його новим керівником, повідомляє replyua.net з посиланням на CNN.
Беннон є автором головних гасел передвиборної кампанії Трампа «America First» і «Make America Great Again», автором концепції так званого «економічного націоналізму». Беннон – противник вільної торгівлі, багато раз говорив про те, що «НАТО застаріло», президент, як відомо, повторював ці слова також багато разів. Однією з основних «фішок» Беннона був вихід США з Паризького угоди по боротьбі зі зміною клімату. Інші його концепції, які він відстоює давно – це будівництво стіни на кордоні з Мексикою і припинення або різке суттєве скорочення прийому іммігрантів в США. Телеканал повідомляє, що тим не менше, звільнення Беннона – це не відмова Трампа від тієї ідеології, яку розробляв пропагандист.
На загальним думку оглядачів і коментаторів в Америці, Беннон пішов з Білого Дому тому що не відчував себе комфортно поряд з представниками родини Трампа і з радником з національної безпеки МакМастером. Беннон пішов не в нікуди. Він знову очолив «Брайтбарт», і Трамп вже сьогодні привітав його цим. Цілком очевидно, що Беннон буде тепер пропагувати свою програму, що стала і популістською програмою Трампа, з подвоєною енергією. Він сам заявив в п'ятницю: «Тепер я вільний, і мої руки знову володіють зброєю». Це саме та популістська програма, яка і знайшла підтримку у тих, хто проголосував за Трампа. Те, що Трамп збереже зв'язок з Бенноном, ні у кого з оглядачів не викликає сумнівів, оскільки без програми Беннона Трампу нічого запропонувати своїм найвідданішим виборцям. Крім того, чисто формально поруч з Трампом залишаються його радники Стів Міллер і Себастьян Гірка – люди, яких до президента привів Беннон.