
У першому кварталі поточного року кількість приватних сонячних електростанцій збільшилася на 18%. Як інформує replyua.net, їх загальна потужність зросла на 20%, повідомляють в прес-службі Держенергоефективності. За даними статистики, три місяці знадобилося, щоб дві сотні домогосподарств обзавелися власними сонячними батареями. Всі вони разом узяті генерують 3,4 МВт електроенергії, значну частину якої можна продати в загальну енергосистему по так званому зеленому тарифу.
Як відзначають експерти, частка домашніх СЕС на енергоринку України вкрай мала через низку об'єктивних причин. По-перше, дуже низькі тарифи на постачання електроенергії з мережі для побутового споживання. З одного боку, населення все ще користується пільговими умовами. З іншого боку, в країні і без того надлишок електроенергії. І ось ці самі низькі тарифи жодним чином не співвідносяться з високою вартістю сонячних батарей та іншого обладнання для електростанції, яку можна обладнати на даху власного будинку.
Собівартість одного кіловата потужності малої домашньої СЕС зазвичай виявляється не набагато менше тисячі євро. Так як для однієї сім'ї потрібно, принаймні, п'ять кіловат, установка СЕС стає занадто дорогим справою. Та й будь-який споживач легко може підрахувати, за скільки років вперед він може заплатити енергокомпанії, які не пораючись з сонячними батареями. Очевидно, вони ніколи не окупляться без особливих умов, які, до речі, Україна пропонує від імені держави.