Компроміси Пінчука з Росією: чим вони небезпечні для України - Replyua.net


Компроміси Пінчука з Росією: чим вони небезпечні для України

Компроміси Пінчука з Росією: чим вони небезпечні для України
Наприкінці 2016 року відомий олігарх і бізнесмен з України Віктор Пінчук вирішив закинути у інформаційний простір думку про те, що настав час шукати компроміси з Росією. Цю думку він розмістив на сторінках відомого видання Wall Street Journal. Те, що стаття Пінчука вийшла не в Україні, а саме у англомовному виданні, говорить про багато що. Олігарх та зять Леоніда Кучми дозволив собі думки, які містять ознаки капітуляції України перед Москвою. Але ця капітуляція хитро завернута в обгортку компромісів та домовленостей, які принесуть мир та дружбу. Ці думки Пінчук адресував не стільки громадянам України, скільки світу і світовим лідерам. Напевно якби така стаття вийшла на сторінках українських ЗМІ, вона викликала б шквал емоцій та засудження. А от опублікована у виданні, яке читають поза межами України, вона справляє трохи інший ефект. Ініціатори появи такої статті розраховують, що частина громадськості за кордоном буде введена в оману, а лідери деяких держав з радістю сприймуть думки Пінчука про примирення з Росією. Тим більше, що тези публікації в чомусь співпадають з їх власними. Дехто з західних політиків і акул бізнесу лише й чекають, коли нарешті з Росії знімуть санкції. Поява такої статті з боку представника великого капіталу з України грає їм на руку.

Ціна, яку пропонує олігарх Віктор Пінчук заплатити Україні за примирення з Росією, схожа на капітуляцію. Так, він вважає, що умиротворити агресора можна тим, щоб офіційно відмовитися від євроінтеграційного шляху, провести вибори на окупованому Донбасі до звільнення його територій і винести питання Криму за рамки переговорів, тобто банально забути про півострів. Також Україна мала б дати гарантії свого невступу до НАТО, аби заспокоїти Росію. По суті, все, за шо боролися українці, Пінчуком пропонується визнати таким, яке можна принести у жертву. І все ради одного: примирення з Росією і відновлення зв’язків з нею. Чим керується Віктор Пінчук? Благом України чи своїми приватними інтересами? Може, він не може прожити без російського ринку і засумував за бізнесом в Росії. Або йому та і всім українським олігархам значно ближчі і зрозуміліші порядки, які панують у північного сусіда, ніж у Європі. В Росії олігархів не ганять за офшори і пограбування власної країни. Олігархи там в пошані. За винятком хіба тих, які опинилися в опалі до Владіміра Путіна. А так є чудова можливість заробляти на сировинні і викачувати ресурси з російських просторів. Чим не хороша мета для наслідування для українського олігархату, спосіб мислення якого аналогічний російському.

Стаття Пінчука, яка по суті є закликом до капітуляції, мала б отримати офіційну оцінку українського МЗС. Адже написав її не якийсь там студент-журналіст, а одна з відомих і впливових у сфері українського бізнесу осіб. Необхідно відмежуватися від його позиції і закликати міжнародних союзників продовжувати підтримувати Україну у війні з російським агресором. Доцільно публічно звернутися до СБУ з вимогою перевірити чи стаття Пінчука не є елементом російської пропаганди проти України, зважаючи на тісні бізнес зв'язки цього олігарха з Росією. Хтозна, може Пінчуку добре заплатити за появу саме такої публікації і саме з такими акцентами? Але з боку української влади ми поки що не бачимо якихось подібних кроків. Навпаки, панує мовчанка. Ніяких розслідувань чи коментарів з боку офіційних осіб немає. Можливо, частина українських правлячих еліт поділяє думку Пінчука про такий компроміс з Росією? Можливо, матеріал Пінчука став таким собі пробним м’ячем. Українців перевіряють, як вони будуть реагувати на такі тези. Чи проковтнуть це, чи будуть обурюватися. Не виключено навіть те, що для України готують схожий сценарій, який і озвучив сам Віктор Пінчук.

Думки Віктора Пінчука зайвий раз доводять, що в Україні не існує нормальної економічної еліти. Олігархи, які панують в економіці та політиці, не є українцями за духом і походженням. Вони готові здавати національні інтереси. Для них головне заробляти гроші і збагачуватися. Якісь там питання патріотизму чи інші конструкції їх мало цікавлять. І це біда нашої країни. Одна справа, коли про капітуляцію говорять у Кремлі. Інша справа, коли про неї говорять представники бізнес-еліти з України. З іншого боку, Пінчук озвучив сценарій дій Москви на 2017 рік. Росія не без сприяння пасивного Заходу і також пасивної позиції української влади, спробує остаточно винести питання Криму за дужки переговорів. Де-факто це означатиме російський Крим. А спроби України його повернути взагалі називатимуть агресивними діями. Також Україні спробують нав’язати позаблоковий статус. Можливо, цей статус мав би якесь практичне значення, якби Україна була сильна держава і один з світових центрів сили. А також якби під боком не було такого «друга» як Росія. Зараз же відмова України від курсу на НАТО і ЄС означає її визнання російською сферою впливу. Таким чином, кров і смерть героїв Небесної сотні і російсько-української війни виявиться пролитою марно. Україна не лише втратить частину своєї території, а й буде змушена знову стати напівколонією.

Стаття олігарха Пінчука, який відомий широкими міжнародними зв'язками та форумом YES опублікована в серйозному американському виданні може свідчити й про те, що з початку цього року на Україну може посилитися зовнішній тиск для виконання капітуляційних положень Мінських угод, зокрема проведення виборів на окупованих територіях. Тим більше, такі думки вже не раз лунали з вуст представників МЗС Франції та Німеччини. Звісно, що проведення виборів на Донбасі без відновлення контролю над українським кордоном, вигідне і для Росії. У 2017 році тиск на Україну може посилитися. І Віктор Пінчук пропонує скоритися та піти на умови агресора. Як поведеться українська влада? Спочатку президент Петро Порошенко проштовхував зміни до Конституції в частині особливого статусу для Донбасу. Доводив, що це потрібно і цього хоче Захід. Але зрозумів, що навряд чи для зміни Конституції вистачить голосів. Та й українці можуть не сприйняти такі ініціативи. Зараз він мовчить. Але чи вистачить у влади мужності і розуміння того, що не можна йти на шкідливі угоди з Росією та відступати? Що сценарій Пінчука неприйнятний. Важко відповісти на таке питання. За таких умов, єдиним козирем України може бути здатність української армії та держави протистояти агресору.

Святослав Ворон для replyua.net

Последние новости



Два українські стартапи увійшли до топ-100 технологічних лідерів світу за версією Всесвітнього економічного форуму

Який напій найкраще зволожує організм?

Трамп: США проведут ядерные переговоры с Ираном на следующей неделе после ударов, разрушивших ключевые объекты

Григорій Козловський перезавантажує «Рух»: Новий тренер та «космічна» Академія для майбутніх перемог

Кеды adidas превратят повседневность в приключение

Febspot: Альтернатива YouTube з можливістю заробітку

Які переваги шин Lassa 235/65 R16C для комерційного транспорту?

Кому подойдут часы Apple Watch Ultra

Жизнь на Венере может использовать серную кислоту вместо воды

В Україні відкрито розслідування через смерть журналістки Вікторії Рощиної, яку утримували в російському полоні

Два російські "Шахеди" повернулися на РФ: Повітряні сили ЗСУ розповіли про деталі масованого удару

Нічна атака на Київ: ППО знищила всі дрони противника

«Віна на десятиліття?»: В РНБО оцінили, скільки часу Росія зможе продовжувати війну

Почему чтение книг должно стать частью вашей жизни: 9 веских причин

ЄС може скасувати фіндопомогу для України на 35 млрд євро: чому важливо дотримуватися демократичних стандартів

Криптовалюта стане легальною в Україні вже у 2025 році: Гетманцев назвав терміни

Собака и кот под одной крышей: как избежать конфликтов и создать гармонию в доме

Собака и кот под одной крышей: как избежать конфликтов и создать гармонию в доме

Собака и кот под одной крышей: как избежать конфликтов и создать гармонию в доме

Вдарив собачку ногою і поплатився: У Києві чоловіка підозрюють у жорстокому поводженні з собакою

Підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон залишили під вартою

Верховна Рада ухвалила законопроект щодо виплат військовим

Уніфікація тарифів на електроенергію може загрожувати банкрутством великих підприємств, – експерт

ДТЕК інвестував понад 2,3 млрд грн у ремонт теплоелектростанцій перед зимою

Нові подробиці про авіаудар по Харкову: Серед поранених 10-річкий хлопчик

«Фронт як обов'язок»: Горбулін закликає чиновників служити на передовій

Майже 80% Українців підтримують розвиток атомної енергетики та добудову блоків Хмельницької АЕС: сумніви розвіяні

мєров уникнув зустрічі з журналістом-розслідувачем: "страшно розказувати свою версію?"

Ракетний удар по багатоповерхівці в Харкові: є загиблі і поранені

Українці підтримали оригінальний збір коштів для ЗСУ: Кіркоров у ролі мотивації