Споживчі кредити в Україні «заморожені»


Споживчі кредити в Україні «заморожені»

Споживчі кредити в Україні «заморожені»
Цього року неплатоспроможними визнали десятки українських банків. Ті фінансові установи, які продовжують функціонувати, відчувають величезні труднощі. Втрати деяких банків з початку цього року перевищують доходи в десятки разів. Така тенденція привела до того, що більшість банків перестали видавати споживчі кредити або посилили вимоги до позичальників. Схожа ситуація спостерігалася в 2008 році під час світової кризи, але тоді кредитування населення було повністю зупинено. З початку цього року кількість виданих споживчих кредитів помітно скоротилося, і експерти не виключають, що в наступному році повториться ситуація семирічної давності.

Лише деякі українські банки продовжують видавати споживчі кредити населенню, але роблять це на більш жорстких умовах. Потрібно відзначити, що і громадяни не поспішають звертатися в банк. Справа не в тому, що їм не потрібні гроші, а в тому, що всі банки підвищили ставки за кредитами. До того ж, в умовах економічної кризи не кожен українець зважитися взяти кредит, будучи невпевненим у тому, що зможе його виплачувати. Кредитування здійснюється лише в тому випадку, якщо банк упевнений у платоспроможності свого клієнта. Серед вимог до позичальника - стабільність доходів, молодий вік, відсутність поганою кредитною історії.

І якщо українські банки не довіряють більшості позичальників, то і українці побоюються підписувати кредитний договір в умовах нестабільної ситуації на фінансовому ринку. За словами експертів, оформити споживчий кредит можна, але робити це необхідно тільки в державному банку. Вимоги до позичальника у державних банків більш жорсткі, але клієнт може бути впевнений в тому, що при форс-мажорних обставинах умови кредитування не зміняться. До того ж, в таких банках низька процентна ставка.

Відмова у видачі споживчого кредиту зараз дуже високий у всіх банках. Навіть якщо ви надасте довідку про стабільні і високі доходи, не факт, що вашу заявку стануть розглядати. Експерти називають кілька причин, через які потенційному позичальникові відмовлять у наданні кредиту готівкою. При негативній кредитної історії ви можете не розраховувати на кредит. Також банки обережно ставляться до громадян, які не мають кредитної історії. Насторожують співробітників банку відсутність стабільного джерела доходів, відсутність власного майна у вигляді автомобіля, будинку або квартири, наявність ще одного або більше кредитів, а також співробітників банків може насторожити наявність утриманців або те, що потенційний позичальник є єдиним годувальником у родині.

Остаточне рішення державний банк буде приймати протягом декількох днів. Не варто забувати про те, що банк може відмовити в кредиті без пояснення причин. Фінансова установа має право не говорити про причини відмови. Потрібно відзначити, що багато банків відмовляють у наданні кредиту не тому, що у потенційного позичальника погана кредитна історія або невеликий прибуток. Справа в тому, що з початку цього року кількість проблемних кредитів зросла в кілька разів, і тільки у вересні зростання проблемних позик склав цілих двадцять відсотків. Українці не можуть виплачувати відсотки по кредиту через інфляцію і зниження доходів. Через важку економічну ситуацію і зростання проблемних кредитів банки України з початку цього року зазнали збитків на суму понад 50 мільярдів гривень, і ця сума майже обігнала показник за 12 місяців 2014 року, коли втрати банків склали 53 млрд. гривень.

З початку цього року на дев'ять мільярдів гривень збільшилася сума прострочених кредитів, майже на 19 мільярдів гривень знизився обсяг наданих населенню кредитів. Відновлення кредитування буде проходити довгий час, і експерти вважають, що ситуація може покращитися не раніше, ніж через рік. На думку фахівців, такий сегмент, як споживче кредитування населення знаходиться на одному з останніх місць за тенденції розвитку. У наступному році банки охочіше будуть видавати кредити малому і середньому бізнесу, а також кредити в іноземній валюті.

Опрос: большинство украинцев выступили за прямые переговоры с властями Донбасса

Сотрудники центра «Социальный мониторинг» опубликовали результаты последнего опроса, проведённого в Украине. По сообщениям Replyua.net, специалисты отметили, что примерно 50% респондентов выступили

«В Украине есть теневой президент, и это не Разумков»: политолог выступил с важным заявлением

Глава государства Владимир Зеленский вошёл в новый политический сезон с рейтингом около 30% и это вполне нормальный показатель. Как сообщает Replyua.net со ссылкой на Политнавигатор, об этом

«Столько врагов, как у него, я не видел ни у одного президента»: Эксперт рассказал о политике Зеленского

Основатель Управления по борьбе с организованной преступностью Валерий Кур заявил, что наблюдает за украинскими президентами уже длительное время и может с уверенностью говорить о том, что Владимир

Последние новостиУже с понедельника: ученые рассказали о мощной магнитной буре на Земле

«Она такая же хорошенькая»: Безрукова впервые показала, как выглядит её сестра

Помогает против инсульта: Учёный из Японии раскрыл уникальные свойства зелёного чая

«Наглая посредственность»: Эксперт объяснил феноменальный успех «некрасивой» Бузовой

Просто, доступно и очень вкусно: Кулинары поделились рецептом маринованных опят

Неожиданно разбогатеют: астролог назвала самые везучие знаки Зодиака в октябре

«Саня молодец, но я очень удивился»: генсек Федерации бокса России отреагировал на победу Усика

«Меня остановит только плохой звонок доктора»: Дональд Трамп снова идёт в президенты

«Трусливая антиукраинская власть»: депутат резко высказался о Зеленском

«Почему она такая пузатая?»: пользователи заподозрили Меган Маркл в новой беременности

Путин и Шойгу столкнулись со смертельной опасностью на отдыхе в тайге

«Эти сценарии просто абсурдны»: в Крыму оценили заявление Киева о захвате полуострова

Без сильных дождей, но довольно прохладно: синоптики рассказали о погоде на следующей неделе

«А вдруг они найдут возле газопровода редких ящериц?»: в Германии заявили о срыве запуска СП-2

«Нас устраивает только победа»: стало известно о реакции украинцев на бой Усика и Джошуа

Политолог: «Именно Меркель виновата в деградации отношений Германии и России»

«Зверские побои и похищение ребёнка»: Алиса Мон рассказала об одиночестве длиною в 20 лет

Учёные: «Люди заселили Америку намного раньше, чем считалось»

«Тебе этого никто не обещал»: Азаров рассказал о Кулебе и других случайных людях во власти

«Представьте, в каком страхе живет Билл Клинтон»: Дональд Трамп рассказал о своих связях с Россией