Споживчі кредити в Україні «заморожені» - Replyua.net


Споживчі кредити в Україні «заморожені»

Споживчі кредити в Україні «заморожені»
Цього року неплатоспроможними визнали десятки українських банків. Ті фінансові установи, які продовжують функціонувати, відчувають величезні труднощі. Втрати деяких банків з початку цього року перевищують доходи в десятки разів. Така тенденція привела до того, що більшість банків перестали видавати споживчі кредити або посилили вимоги до позичальників. Схожа ситуація спостерігалася в 2008 році під час світової кризи, але тоді кредитування населення було повністю зупинено. З початку цього року кількість виданих споживчих кредитів помітно скоротилося, і експерти не виключають, що в наступному році повториться ситуація семирічної давності.

Лише деякі українські банки продовжують видавати споживчі кредити населенню, але роблять це на більш жорстких умовах. Потрібно відзначити, що і громадяни не поспішають звертатися в банк. Справа не в тому, що їм не потрібні гроші, а в тому, що всі банки підвищили ставки за кредитами. До того ж, в умовах економічної кризи не кожен українець зважитися взяти кредит, будучи невпевненим у тому, що зможе його виплачувати. Кредитування здійснюється лише в тому випадку, якщо банк упевнений у платоспроможності свого клієнта. Серед вимог до позичальника - стабільність доходів, молодий вік, відсутність поганою кредитною історії.

І якщо українські банки не довіряють більшості позичальників, то і українці побоюються підписувати кредитний договір в умовах нестабільної ситуації на фінансовому ринку. За словами експертів, оформити споживчий кредит можна, але робити це необхідно тільки в державному банку. Вимоги до позичальника у державних банків більш жорсткі, але клієнт може бути впевнений в тому, що при форс-мажорних обставинах умови кредитування не зміняться. До того ж, в таких банках низька процентна ставка.

Відмова у видачі споживчого кредиту зараз дуже високий у всіх банках. Навіть якщо ви надасте довідку про стабільні і високі доходи, не факт, що вашу заявку стануть розглядати. Експерти називають кілька причин, через які потенційному позичальникові відмовлять у наданні кредиту готівкою. При негативній кредитної історії ви можете не розраховувати на кредит. Також банки обережно ставляться до громадян, які не мають кредитної історії. Насторожують співробітників банку відсутність стабільного джерела доходів, відсутність власного майна у вигляді автомобіля, будинку або квартири, наявність ще одного або більше кредитів, а також співробітників банків може насторожити наявність утриманців або те, що потенційний позичальник є єдиним годувальником у родині.

Остаточне рішення державний банк буде приймати протягом декількох днів. Не варто забувати про те, що банк може відмовити в кредиті без пояснення причин. Фінансова установа має право не говорити про причини відмови. Потрібно відзначити, що багато банків відмовляють у наданні кредиту не тому, що у потенційного позичальника погана кредитна історія або невеликий прибуток. Справа в тому, що з початку цього року кількість проблемних кредитів зросла в кілька разів, і тільки у вересні зростання проблемних позик склав цілих двадцять відсотків. Українці не можуть виплачувати відсотки по кредиту через інфляцію і зниження доходів. Через важку економічну ситуацію і зростання проблемних кредитів банки України з початку цього року зазнали збитків на суму понад 50 мільярдів гривень, і ця сума майже обігнала показник за 12 місяців 2014 року, коли втрати банків склали 53 млрд. гривень.

З початку цього року на дев'ять мільярдів гривень збільшилася сума прострочених кредитів, майже на 19 мільярдів гривень знизився обсяг наданих населенню кредитів. Відновлення кредитування буде проходити довгий час, і експерти вважають, що ситуація може покращитися не раніше, ніж через рік. На думку фахівців, такий сегмент, як споживче кредитування населення знаходиться на одному з останніх місць за тенденції розвитку. У наступному році банки охочіше будуть видавати кредити малому і середньому бізнесу, а також кредити в іноземній валюті.

Последние новости



Два українські стартапи увійшли до топ-100 технологічних лідерів світу за версією Всесвітнього економічного форуму

Який напій найкраще зволожує організм?

Трамп: США проведут ядерные переговоры с Ираном на следующей неделе после ударов, разрушивших ключевые объекты

Григорій Козловський перезавантажує «Рух»: Новий тренер та «космічна» Академія для майбутніх перемог

Кеды adidas превратят повседневность в приключение

Febspot: Альтернатива YouTube з можливістю заробітку

Які переваги шин Lassa 235/65 R16C для комерційного транспорту?

Кому подойдут часы Apple Watch Ultra

Жизнь на Венере может использовать серную кислоту вместо воды

В Україні відкрито розслідування через смерть журналістки Вікторії Рощиної, яку утримували в російському полоні

Два російські "Шахеди" повернулися на РФ: Повітряні сили ЗСУ розповіли про деталі масованого удару

Нічна атака на Київ: ППО знищила всі дрони противника

«Віна на десятиліття?»: В РНБО оцінили, скільки часу Росія зможе продовжувати війну

Почему чтение книг должно стать частью вашей жизни: 9 веских причин

ЄС може скасувати фіндопомогу для України на 35 млрд євро: чому важливо дотримуватися демократичних стандартів

Криптовалюта стане легальною в Україні вже у 2025 році: Гетманцев назвав терміни

Собака и кот под одной крышей: как избежать конфликтов и создать гармонию в доме

Собака и кот под одной крышей: как избежать конфликтов и создать гармонию в доме

Собака и кот под одной крышей: как избежать конфликтов и создать гармонию в доме

Вдарив собачку ногою і поплатився: У Києві чоловіка підозрюють у жорстокому поводженні з собакою

Підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон залишили під вартою

Верховна Рада ухвалила законопроект щодо виплат військовим

Уніфікація тарифів на електроенергію може загрожувати банкрутством великих підприємств, – експерт

ДТЕК інвестував понад 2,3 млрд грн у ремонт теплоелектростанцій перед зимою

Нові подробиці про авіаудар по Харкову: Серед поранених 10-річкий хлопчик

«Фронт як обов'язок»: Горбулін закликає чиновників служити на передовій

Майже 80% Українців підтримують розвиток атомної енергетики та добудову блоків Хмельницької АЕС: сумніви розвіяні

мєров уникнув зустрічі з журналістом-розслідувачем: "страшно розказувати свою версію?"

Ракетний удар по багатоповерхівці в Харкові: є загиблі і поранені

Українці підтримали оригінальний збір коштів для ЗСУ: Кіркоров у ролі мотивації