Що дає Україні угода про зону вільної торгівлі з Ізраїлем?

Що дає Україні угода про зону вільної торгівлі з Ізраїлем?
Офіційно угоду про створення зони вільної торгівлі Україна та Ізраїль підписали ще 21-го січня. Треба зазначити, що переговори стосовно цього процесу тривали цілих п'ять років. 7-го серпня угоду підписав президент Зеленський, але в Ізраїлі поки що документ не ратифікували, бо чекають завершення виборів, щоб рішення вже ухвалив новообраний парламент. Вибори завершаться там 17 вересня, і Кнесет (ізраїльський законодавчий орган) ратифікує підписану угоду про зону вільної торгівлі з Україною. Але набуде чинності вона лише за 60 днів після ратифікації.

Дізнавайтесь останні новини на сайті 24го каналу https://24tv.ua/.

В Україні підпис президента завершив процес ратифікації угоди нашою країною, бо Верховна Рада ратифікувала документ ще 11 липня, зазначила прес-секретарка президента України Ю. Мендель.

Уточнимо, що зона вільної торгівлі – це тип міжнародної інтеграції, під час якого між країнами скасовують не тільки міжнародні збори та податки, а й також певні кількісні обмеження у взаємній торгівлі та т. і.

Що передбачає угода з Ізраїлем та які вигоди вона надає Україні?
Ізраїль є важливим, хоча й не основним торговим партнером нашої країни. Угода про зону вільної торгівлі з ЄС – набагато ширша, але і угода з Ізраїлем може надати Україні відчутні економічні плюси.

Мова йде про скасування ввізних мит майже на всі промислові товари. Виключенням стали хіба що ювелірні вироби. Причому скасовується 80% мит з боку Ізраїлю, а з України – 70%. Це станеться одразу після набуття угодою чинності.

Також ця важлива угода містить цілу систему взаємних поступок у торгівлі сільськогосподарськими товарами, харчовою продукцією. Відомо, що буде скасовано приблизно 9% мит з боку Ізраїлю та 6% з боку України до товарів аграрного сектору.

Що стосується співпраці двох країн у сфері безпечності харчових продуктів, то це буде стосуватися, насамперед, санітарних та фітосанітарних заходів. Оскільки в підписаній угоді прописано можливість визнання процедур оцінки відповідності на взаємній основі. Чому це добре? Бо зменшить їхню вартість для бізнесу.

Зазначимо, що Ізраїль має угоди про ЗВТ тільки з ЄС, США, Туреччиною, Канадою, Європейською асоціацією вільної торгівлі та Мексикою, тепер цей список поповне й Україна.

До речі, дія угоди про ЗВТ між нашою країною та Ізраїлем абсолютно точно не поширюватиметься на окуповані території АРК, Донецької та Луганської областей – до моменту відновлення в місцевостях конституційного ладу.
Ошибка в тексте? Выделите ее мышкой! И нажмите: Ctrl + Enter

18 янв 2020
21608

«Танковий бій»: В «ЛНР» почалось «місиво», йде жорсткий бій, українців вибивають – ОРЛО

Члени незаконних збройних формувань, які ведуть бойові дії на Донбасі, а точніше на території тимчасово окупованих районів Луганської області, заявили, що на територію ОРЛО зайшли дві бойові групи

18 янв 2020
17413

«Останній приліт і попереду вічний спокій»: Дихне закликає гідно зустріти українців, які загинули в авіакатастрофі під Тегераном

У неділю, 19 січня, в Україну будуть доставлені тіла всіх загиблих українців, які розпрощались зі своїм життям на борту українського лайнера, котрий був збитий під Тегераном.

18 янв 2020
13179

Такое впечатление, что после выборов руководитель «Квартала-95» просто перешел в другое здание, где продолжает отрабатывать миниатюры, скетчи и мизансцены - Фриз

Ирина Фриз заявила, выступая в эфире телеканала «Прямой», заявила, что ситуация вокруг «отставки» главы правительства Алексея Гончарука, равно как и вся деятельность нынешней украинской власти,

Последние новостиВ Германии Duster признали самым проблемным кроссовером

Москаль: Наразі у Москві відмовилися від ідеї розхитування Закарпаття

Билеты на концерт скандальных «кроликов» в Украине уже не достать

Житель Петербурга набросился на депутата в магазине и откусил ему ухо

Казарин: Правительство Гончарука топят депутаты из обоймы Коломойского, желающего усилить свои позиции. Только почему вы думаете, что его цели совпадают с вашими?

Пять больших астероидов: астрономы предупредили о приближении к Земле нескольких объектов

Під час засідання Ради депутат від «Слуги народу» вирішив розважитися з телефоном: в мережі показали відео скандалу

Нагрузки, переедание и гаджеты: доктор рассказала о причинах плохого сна

Експерт: наступного тижня в Україні курс долара може зрости

«Насилие»: в МИД России закатили истерику из-за украинского закона о среднем образовании

Путин рассказал о пожизненном царствовании и назначении наследника

«Встреча была трагической»: Николаев рассказал о последнем дне Высоцкого

«Логичный итог действий власти»: Пионтковский заявил, что у Зеленского не осталось союзников

«Нам не нужен отец нации»: в Москве состоялись одиночные пикеты противников конституционной реформы

Смолий: Верховная Рада, которую выбрали ради «изменений к лучшему», превратила парламентаризм в ад, а государство в посмешище

Муждабаев: пришло время сказать «стоп» СМИ Медведчука, «слуг России» в Украине

«В меня летели ножи и сковородки»: вдова Караченцова пожаловалась на пьяные буйства актера

Вспышка опасной пневмонии в Китае: число заболевших рекордно выросло

Москва хочет повторить Переяславскую Раду с Украиной: депутат Госдумы сделал заявление

Прибавят проблем: доктор рассказала об опасности увлажнителей воздуха

Доказано научно: ученые заявили о пользе грецких орехов для сердца

Быстро и вкусно: рецепт салата с томатами и крабовыми палочками

«Воссоединение всего русского мира»: Безпалько заявил об изменениях в конституцию России и присоединении Украины и Беларуси

Стрельба в Николаеве: Полиция задержала правонарушителей

В Европарламенте не умеют читать, писать, или у них просто нет глаз – Путин

Новости за день