
1. Температура зовнішнього середовища: міняти гуму на зимову потрібно вже при середньодобовій температурі від + 5 ° С до + 7 ° С.
2. Рекомендовані температури зберігання: до + 25 ° С (77 ° F) і не нижче -50 ° С (-58 ° F) для зимових шин та/або всесезонних шин.
3. Швидкість руху. Любителі швидкої їзди зношують покришки швидше, ніж спокійні водії. На швидкості 120 км / год шинний ресурс в два рази нижче, ніж при 70 км / год.
4. Навантаження на шини. Перевезення великого вантажу також прискорює знос гуми. При 20-відсотковому перевантаженні ресурс шини зменшується на 30%.
5. Тиск в шинах. У нормальних умовах основне навантаження на себе бере повітря. При недостатньому або надмірному тиску виникає деформація - головна причина нерівномірного зносу. Підвищується ймовірність пошкодження всього колеса при ударі.
6. Кути розвалу і сходження коліс. Невідрегульовані кут розвалу і сходження коліс сприяє неправильному/нерівномірного зносу протектора. Покришки стираються з внутрішньої або зовнішньої сторони, втрачаючи свої експлуатаційні властивості. Знижується керованість авто.
7. Стан дорожнього полотна. Погані дороги також згубні для гуми. Великі ями можуть стати причиною повного виходу коліс з ладу. Невеликі нерівності повільно і систематично псують шини.
8. Стиль водіння. Різкі гальмування і набір швидкості "з місця", «лихацтво» і круті віражі - все це швидко робить гуму непридатною для їзди.
9. Ступінь зносу протектора. Станом захисного візерунка гуми визначається термін її служби. Чим більше залишок протектора, тим довше зможете їздити на покришці.
10. Якість гуми. Досвідчені автомобілісти намагаються купувати шини від відомих світових брендів тому числі і зимові шини б/у. Це гарантія якості і надійності шинних матеріалів.
Як підвищити термін служби шин?
Перше правило: не нехтувати щоденним оглядом шин. Перевіряйте тиск в шинах мінімум раз на місяць або при різких перепадах температур навколишнього середовища. Проводьте балансування не менше, ніж раз в 15 000 кілометрів пробігу або негайно у випадку пробігу по дорогах з сильним пошкодженням полотна. Міняйте вчасно шини на авто в залежності від сезону експлуатації.
Другий момент: акуратна їзда. На великій швидкості ви навряд чи зможете об'їхати вибоїну або лежачого поліцейського. При парковці дотримуйтеся дистанції: удари об бордюр також можуть бути згубними. Різко рушаючи ви майже напевно зіпсуєте шини і можливо раніше, ніж настане кінець сезону.
Вірний спосіб продовжити життя гумі - купувати її у надійного продавця. Компанія "Евроколесо" пропонує якісні