
12 фермерів з острова Рюген, який належить Німеччині, стали серйозним бар'єром для початку будівництва газопроводу «Північний потік-2», передає replyua.net з посиланням на російське інтернет-видання «Лайф».
За проектом для прокладки труб газопроводу необхідно вилучити з сільгоспобороту 1 тис гектарів земель, більша частина яких належить 12 найбагатшим фермерам острова. Від усіх варіантів, запропонованих російською дочкою «Газпрому» компанією Nord Stream 2 AG, яка реалізує проект «Північний потік-2», починаючи від грошової компенсації і закінчуючи наданням аналогічних земельних ділянок, аграрії навідріз відмовляються.
Чим пояснюється завзятість або впертість німецьких фермерів? Є дві версії: політика і гроші, а точніше - велика політика і великі гроші. Самі аграрії заявляють, що не бачать жодної потреби для Німеччини і Європи в прокладанні другої нитки газопроводу. Німецькі експерти підтверджують, що остров'яни стурбовані екологічними проблемами і побоюються техногенних катастроф на російському газопроводі, вони стурбовані тим, що під питання ставиться саме їхнє існування на рідному острові. Російські ж експерти і представники Nord Stream 2 AG вважають, що фермери просто хочуть побільше отримати грошей від російського монополіста.