Політолог розповів, яка з політсил здобуває електоральні симпатії пустою балаканиною, а, хто, реалізовуючи непопулярні реформи
Відомий український політолог Віктор Таран на своїй сторінці в Facebook пише про те, що оприлюднені результати електоральних вподобань можна оцінювати по різному та варто проаналізувати їх не через призму «якщо завтра вибори, то маємо іншу коаліцію та Кабмін», треба спробувати уявити себе лідерами партій, які станом на травень мають найвищі рейтинги, але ці рейтинги не дають можливість сформувати одноосібну коаліцію або коаліцію «на двох». Що робити аби рівень підтримки зріс і дав можливість через рік, півтора, два мати більшість у парламенті.
За словами Віктора Тарана, першою проаналізуємо «ВО «Батьківщину» з її рейтингом – понад 11%. Тут все просто – потрібно постійно бути на ТБ і критикувати будь-які дії влади. Оскільки в парламенті фракція має обмежену кількість депутатів основна робота переноситься в регіони. До речі, з понеділка по всій Україні як гриби після дощу, з'явились штабні палатки «за референдум проти продажі землі». Постійна активізація електорату та пошук «ворогів» улюблений метод роботи Тимошенко. Конкурентами на її електоральному полі виступають Ляшко, Гриценко, Саакашвілі частково «Свобода», які діятимуть аналогічно. Далі йде «Оппоблок», який має 8,7%. Його основний козир – критика всього! Лиш до «набору звинувачень» додаватиметься «наступление на русский язик», «мир на востоке любой ценой». Прямі електоральні конкуренти партія «За Життя», які дихають їм у спину.
Як зауважує політолог, Блок Петра Порошенка має понад - 8,3%. Владі найважче. Українці через три роки втомились від слова «ідуть реформи». Вони хочуть швидкі відчутні результати. Концентрація зусиль має відбуватися у двох напрямках: соціальна сфера, продемонструвати реальні результати боротьби з корупцією. З першим набагато легше. Уряд підготував законопроекти, які дозволяють запустити медичну та пенсійну реформи. Напрацьовані концепти позитивно оцінили українські та міжнародні експерти, зокрема спеціалісти Світового Банку. Впровадження цих двох реформ, по-перше, дозволять вирішити проблеми, які накопичувались роками. По-друге, найголовніше – їх впровадження дасть позитивний ефект, який відчує більшість українців. «І найголовніше – українці, як камертон, гостро реагують на несправедливість. Зараз більшість вимагає «посадок» та «реальних вироків» топ-корупціонерів. Тому саме на цих двох напрямках має фокусуватися діюча влада, якщо хоче зберегти свої позиції. Цілі та задачі зрозумілі. Час та можливості є у всіх гравців. Подивимось, хто скористається ними краще», – резюмував Віктор Таран.