Супутник PolyITAN-2 Київського політехнічного інституту подав голос з орбіти
Український наносупутник PolyITAN-2-SAU, створений вченими, інженерами та студентами київського Національного технічного університету «КПІ», успішно вийшов на розрахункову навколоземну орбіту і вже встановив зв'язок із Землею/ Як інформує replyua.net, про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки України.
Український супутник є частиною проекту QB50, проведеного в рамках 7-ї Рамкової програми з розвитку наукових досліджень і технологій, яка фінансується Єврокомісією. Завдяки участі в цьому проекті, Київський політехнічний інститут ім. Сікорського отримав від Kalinin Invention Fund 35 тисяч доларів для розробки і створення супутника, а Інститут фон Кармана з Бельгії взяв на себе витрати по його запуску і транспортуванні. Спонсорську підтримку створенню українського наносупутники надали Шеньянський аерокосмічний університет (Китай), Фонд ім. Калініна, ТОВ «Діона», компанія Boeing-Ukraine Ltd.
Метою проекту QB50 є демонстрація можливостей запуску кластера наноспутників, створених в університетах різних країн. З самого початку очікувалося, що однією ракетою-носієм буде виведено на орбіту відразу 50 університетських супутників, але до моменту старту були готові тільки 27 апаратів з 19 країн, в тому числі український PolyITAN-2.