
Науковий директор Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Олександр Сушко прокоментував InfoResist заяву канцлера ФРН Ангели Меркель про те, що Європа більше не може «повністю залежати» від Великобританії і США після Brexit і обрання Дональда Трампа президентом, передає replyua.net.
«Пані Меркель і не такі моменти переживала щодо США. Варто лише нагадати дуже суттєвий епізод з компанією в Іраку, коли Німеччина і США виявилися на різних полюсах з питання військового втручання в Ірак за часів Джорджа Буша-молодшого. Відносини між Америкою і Німеччиною подібне переживали в минулому. Криза зараз і напруженість пов'язані не з якимись постійними дискусіями - ми не бачимо фундаментальних розбіжностей в позиціях щодо Сирії, Україні, Росії, - є певні відмінності, але вони далеко не такі, які були щодо Іраку. Протиріччя переважно стосується стилістики ведення певної культури діалогу на глобальному рівні, де Трамп демонструє певні звички і стандарти, які не приймаються і відкидаються Європою », - зазначив Сушко, підкресливши, що подібні стандарти Трамп продемонстрував під час свого першого візиту і зустрічі з лідерами НАТО.
За словами експерта, розбіжності в питаннях кліматичної угоди і вільної торгівлі між США і ФРН існували і раніше. На його думку, зараз рано говорити про якусь кризу трансатлантичних відносин, саме тому, що тут дуже велика роль суто персонального неприйняття Трампа, його поведінки, його методу ведення дипломатії, ніж протиріч з якихось фундаментальних питань міжнародних відносин.