
Український блогер Олексій Арестович на своїй сторінці в соцмережі Facebook пише про те, що після реакції українців на указ президента про заборону в Україні російських соцмереж з’явилася одна гарна, а одна погана новина. Гарна новина – це те, що, судячи з фантастичної кількості українців, що, як з'ясувалося, живуть у мережі рожевих соціальних поні, ми – дуже цивілізована нація. Тільки ультра-розвинуте суспільство, з штучно завищеним порогом безпеки, може дозволити собі подібне викривлення базового почуття небезпеки. «Тому, коли вам розповідають, що Україна відстає від просунутого світу, не вірте», – написав Арестович.
За його словами, є ще й погана новина, яка полягає в тому, що нація дуже хвора. І це вже, навіть, не психічне, генетичне захворювання. Тільки така нація може після першого Майдану обрати Януковича, після Тузли – проґавити Крим, після Іловайська домовлятися про коридор з Дебальцево, після трьох років війни з Росією, мати з нею безвізовий режим та після обмеження дії ворожих інструментів кібер-війни, масово волати про «поверніть» і причащатися у Московського патріархату. Це – розпад свідомості. Це нездатність відслідкувати простіші причинно-наслідковий і зв'язки.
«Люди, які втратили первісне відчуття небезпеки, не здатні бути розумними тому що вони втратили первісне відчуття та розуміння будови світу», – написав Олексій Арестович.