
Відомий український політичний оглядач Тарас Чорновіл на своїй сторінці в Facebook пише про те, що зараз багато політичних експертів взялися порівнювати прийом російського та українського міністрів закордонних справ в Білому домі, акцентуючи увагу на тому, що візит Лаврова носив більш предметний характер, а ніж Клімкіна. За словами Тараса Чорновола, Лавров домовлявся про зустріч на високому й найвищому рівні вже, принаймні, три тижні тому. Саме тоді з’явилися перші повідомлення про можливий візит глави російського МЗС до Вашингтона.
«Адміністрацію Трампа брали ледь не облогою, тиснули на необхідність невідкладної зустрічі Путін-Трамп. Традиційно більшого не дали й відклали на невизначений термін, але зустріч самому Лаврову таки погодили на прохання російської сторони, про що розтрубив російські ЗМІ», – цитує експерта replyua.net. За його словами, Клімкін до США їхав, властиво не з візитом а США – брав участь у засіданнях окремої вузької наради Мюнхенського Безпекового Форуму, яку цього разу проводили в США. Переговори про можливість зустрічі з віце-президентом та держсекретарем ніби вели на рівні нашого посла Валерія Чалого, але не надто наполегливо, бо формат візиту не досить офіційний, але на диво легко отримали підтвердження в чисто робочому порядку, а далі на пропозицію американської сторони Павлу Клімкіну й Валерію Чалому запропонували підготуватися до робочої зустрічі з президентом США. Повідомлення надійшло вже в США, але не безпосередньо під час перемовин з Пенсом, а в коректні терміни для можливості консультацій з президентом України. Тому міністр міг представляти узгоджену позицію України.
«Версію про зустріч Трампа з Клімкіним, аби донести нам якусь жорстку й неприємну позицію, узгоджену з Лавровим, відкидаю. Не президентська то справа це б робив Тіллерсон. Є два варіанти. Обидва можуть бути вірними. Перше – це жорсткий ляпас усій російській дипломатії та вказівка «Гондурасу з ракетами» на його місце. А це таки був ляпас, але я не відкидаю й серйозних планів Трампа щодо України. Наскільки це серйозно, зможемо судити, коли на стіл президенту ляже бюджетне призначення з чималою фінансовою підтримкою Україні, в тому числі на озброєння й безпеку. Якщо це дійсно так, то можна буде поступово розглядати реальність доволі серйозного партнерства», – спрогнозував Тарас Чорновіл.