В Україні почалася підготовка до опалюваного сезону: вдвічі збільшено показник імпорту газу з ЄС - Replyua.net


В Україні почалася підготовка до опалюваного сезону: вдвічі збільшено показник імпорту газу з ЄС

В Україні почалася підготовка до опалюваного сезону: вдвічі збільшено показник імпорту газу з ЄС
З 1 травня Україна збільшила закупівлі природного газу з Європи більш ніж в 2 рази. Як інформує replyua.net, про це повідомив прес-секретар ПАТ «Укртрансгаз» Максим Білявський. Якщо в квітні в добовому режимі Україна закуповувала в Європі близько 15,6 млн. кубічних метрів блакитного палива, то зараз ця цифра зросла до 35,3 млн. Кубометрів. Відповідно збільшилося і закачування блакитного палива в підземні сховища до 41 млн. кубічних метрів.

В даний час основним європейським постачальником газу для України продовжує залишатися Словаччина, яка в травні продає Києву 32,5 млн. Кубометрів блакитного палива. Також Україна зараз закуповує газ в Угорщині і Словаччині.

Поповнюють ПСГ і українські видобувачі газу. Наприклад, в квітні добовий видобуток блакитного палива склала понад 55 млн. Кубічних метрів. Тільки протягом першої половини квітня в Україні було видобуто понад 900 млн. кубометрів газу. Головні українські газовидобувачі - компанії «Укргазвидобування» і «Укрнафта», які забезпечують до 80 відсотків внутрішнього видобутку. За словами віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, штучно занижена ціна українського газу призвела до падіння видобутку вітчизняного блакитного палива - «мінімум в 4 рази». Зараз уряд змінює модель оплати газу населенням - багаті повинні платити повну вартість споживаного блакитного палива, а незаможним українцям буде доплачувати держава через систему субсидій.

Последние новости



Два українські стартапи увійшли до топ-100 технологічних лідерів світу за версією Всесвітнього економічного форуму

Який напій найкраще зволожує організм?

Трамп: США проведут ядерные переговоры с Ираном на следующей неделе после ударов, разрушивших ключевые объекты

Григорій Козловський перезавантажує «Рух»: Новий тренер та «космічна» Академія для майбутніх перемог

Кеды adidas превратят повседневность в приключение

Febspot: Альтернатива YouTube з можливістю заробітку

Які переваги шин Lassa 235/65 R16C для комерційного транспорту?

Кому подойдут часы Apple Watch Ultra

Жизнь на Венере может использовать серную кислоту вместо воды

В Україні відкрито розслідування через смерть журналістки Вікторії Рощиної, яку утримували в російському полоні

Два російські "Шахеди" повернулися на РФ: Повітряні сили ЗСУ розповіли про деталі масованого удару

Нічна атака на Київ: ППО знищила всі дрони противника

«Віна на десятиліття?»: В РНБО оцінили, скільки часу Росія зможе продовжувати війну

Почему чтение книг должно стать частью вашей жизни: 9 веских причин

ЄС може скасувати фіндопомогу для України на 35 млрд євро: чому важливо дотримуватися демократичних стандартів

Криптовалюта стане легальною в Україні вже у 2025 році: Гетманцев назвав терміни

Собака и кот под одной крышей: как избежать конфликтов и создать гармонию в доме

Собака и кот под одной крышей: как избежать конфликтов и создать гармонию в доме

Собака и кот под одной крышей: как избежать конфликтов и создать гармонию в доме

Вдарив собачку ногою і поплатився: У Києві чоловіка підозрюють у жорстокому поводженні з собакою

Підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон залишили під вартою

Верховна Рада ухвалила законопроект щодо виплат військовим

Уніфікація тарифів на електроенергію може загрожувати банкрутством великих підприємств, – експерт

ДТЕК інвестував понад 2,3 млрд грн у ремонт теплоелектростанцій перед зимою

Нові подробиці про авіаудар по Харкову: Серед поранених 10-річкий хлопчик

«Фронт як обов'язок»: Горбулін закликає чиновників служити на передовій

Майже 80% Українців підтримують розвиток атомної енергетики та добудову блоків Хмельницької АЕС: сумніви розвіяні

мєров уникнув зустрічі з журналістом-розслідувачем: "страшно розказувати свою версію?"

Ракетний удар по багатоповерхівці в Харкові: є загиблі і поранені

Українці підтримали оригінальний збір коштів для ЗСУ: Кіркоров у ролі мотивації