
Програми фінансової допомоги союзникам - невидима рука США, в можливості якої не вірить глава Білого дому Дональд Трамп. Як інформує replyua.net, відповідну думку в коментарі «Обозревателю» висловив політолог-міжнародник, науковий директор Інституту євроатлантичної співпраці Олександр Сушко.
«Скорочення програм міжнародної допомоги - свідоцтво концептуального розчарування консервативних кіл Сполучених Штатів Америки у їх ефективності. Ідея така: краще платити за те, що можна безпосередньо «помацати». Тобто краще випустити декілька нових «Томагавків», ніж підтримати реформування якихось країн. З моєї точки зору, це неправильний підхід. Але Трамп хоче сконцентруватися на тому, результативність чого можна виміряти. Міжнародна допомога - м'яка сила. це невидима рука Сполучених Штатів, яка є вельми потужною. Однак це саме та політика, ефективність якої не в завжди легко виміряти. Тому для Трампа вона є сумнівною», - зазначив Сушко.
Також експерт висловив переконання, що у дійсності у двадцять першому столітті насправді ще більш сумнівним здається, що просте нарощування армії за рахунок скорочення витрат на дипломатію, допоможе убезпечити США.