
Український політичний оглядач Тарас Чорновіл на своїй сторінці в Facebook пише, що, здається проблема львівського сміття нарешті вирішена. За словами експерта, тим не менше у вирішення цієї проблеми є два аспекти: оптимістичний і непривабливий. Спершу позитив рішення ніби таки віднайдене. Як і слід було очікувати, не міським головою та міською радою, а прем'єр-міністром та головою обладміністрації. За результатами переговорів віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, голова львівської ОДА Олег Синютка і керівники ряду органів місцевого самоврядування, включно зі злощасним мером Львова Андрієм Садовим, підписали угоду про поводження з львівським сміттям.
За словами Тараса Чорновола, сміття з міста буде вивозитися та утилізуватися на полігонах інших міст Львівської області, поки Львівська міська рада не ухвалить остаточне системне рішення щодо способу подальшої утилізації твердих побутових відходів, які утворюються в місті. За це місцевим громадам, які погодилися приймати плоди безгосподарності львівської мерії, будуть виплачуватися компенсації не з міського, а з обласного бюджету, до якого за необхідності можуть бути спрямовані трансферти з державного бюджету. Меморандум діятиме два роки. Враховуючи, що європейські виробники можуть розгорнути підприємства зі сортування, переробки та утилізації за кілька місяців, часу більше ніж достатньо. Ніби всі підстави для оптимізму. Принаймні, все, що можна було зробити для розв'язання смердючої львівської проблеми, здійснено.
Експерт зауважує, що не обійшлося й без ложки дьогтю в бочці меду. Найперше місцевим міським головам та голові ОДА ще треба буде вмовити мешканців міст та сіл, щоб вони не перекривали дорогу перед львівським сміттям. «І нема тут жодної політичної блокади Львова, як бреше пан Садовий разом з усією своєю «Самопоміччю». Спершу сміттєвози приймали всі, потім майже всі, далі дехто, а потім терпець увірвався вже у всіх. Виручати львів'ян були готові, але ж не на вічно. Думаю, що цього разу таки впросять і переконають, а далі рішення має прийняти Львівська міськрада разом зі своїм виконкомом – зазначив Чорновіл. Далі він пише, щоб уявити собі, хто донині заважав вирішити проблему, варто глянути на склад ради: із 64 обраних депутатів так звана «злочинна влада, яка завжди заважає й ставить палиці в колеса львів'янам», в інтерпретації Садового, тобто БПП «Солідарність» має аж 10 чоловік; 24, тобто близько половини місць посідає мерська «Самопоміч». Найближчі сателіти соратників мера це Українська Галицька Партія ще 4 голоси. Судячи із політичної позиції до стійких та надійних партнерів для Садового можна зараховувати «УКРОП» з 5 депутатами та Народний контроль з 6 обранцями. Зараз не відслідковував позицію, але думаю, що не надто конфронтують з мером також представники поміркованої центристської Громадянської позиції, там за різними джерелами чи то 6, чи 7 депутатів і ще 8 місцевих депутатів входять до фракції «Свобода». Ці однаково воюють і проти центральної влади, і проти мера, але в питанні сміття теж клялися бути в передовиках. «То хто ж заважав раніше? І хто може гарантувати, що цей невидимий «хтось» не загальмує процес зараз? Бо просто терпіти львівське сміття навіть на весь час меморандуму, ніхто не стане. Якщо до початку літа не будуть прийняті рішення, а до осені виконані перші роботи, дороги для сміттєвозів зі Львова знову перекриють», – підсумував експерт.