
Український блогер Юрій Луканов на своїй сторінці в Facebook пише про те, що у зв'язку з черговим мовним протиріччям в Україні згадалася цікава історія з часів, коли Табачник сидів у своєму міністерському кріслі, а тут у соцмережах гнав хвилю такий собі журналіст Чалєнко, які згодом втік в Москву. Так ось Чаленко писав, що готується до відкриття ґімназія «Київська Русь» і от Табачник наполягає на тому, щоб зробити її елітною російськомовною, бо, мовляв, у Києві не залишилося російськомовних шкіл. Табачник, згідно з інформацією Чалєнка, зібрався туди поїхати і якісь там зустрічі з народом провести. На зустріч з міністром прийшло кілька сотень місцевих мешканців, які сказали Табачникку і його банді все, що вони про нього думають і почали збирати підписи з вимогою до міськради зробити школу україномовною.
«Я жодним чином не брав у цьому участь. Я нікого з тих людей не знаю. Просто я знаю Київ. Я у ньому народився і виріс. Попри нібито страшну «зросійщеність», Київ лояльно ставиться до української мови. Він завжди голосував за сили націонал-демократичного спрямування. Ось такий парадокс, який ніяк не вкладається у схему «зросійщеного» Києва, тому що життя завжди складніше від вигаданих схем, а Майдани мали сильне національне наповнення. Власне, без підтримки киян ніякі Майдани тут не відбулися б і, коли влада цим людям спускатиме інструкції, які регулюють спілкування продавця або офіціанта з клієнтом, то це буде сприйматися як те, що влада має киян за недоумків. Можете не сумніватися, що ці інструкції будуть послані туди ж, куди були послані Табачник з компанією», – написав блогер.
За його словами, якщо кияни хочуть обслуговувати клієнтів певною мовою, то вони це роблять і робитимуть не через інструкції або вказівки від влади, а винятково з власної волі і процес рухається у належному напрямку, хоча до ідеалу, звісно, далеко, але бажання нагинати нахабних офіціантів і продавців це не той метод. Держава має ухвалити фундаментальні закони – Конституцію, закон по мову, закон про підтримку національної кінематографії і літератури, тобто створити середовище, в якому варитиметься бульйон і це так чи інакше дасть результати.