
Звичайний рів, який Реджеп Ердоган останнім часом вирив між Туреччиною і Європою, поступово поглиблюється і може перетворитися в непереборну прірву, передає replyua.net.Дії президента Туреччини не схвалює як мінімум половина жителів країни. Вони не подобаються Заходу і міжнародним демократичним організаціям. Тим часом сам Реджеп Ердоган закликав ОБСЄ «знати своє місце». Це дуже тривожний сигнал, відзначають експерти.
Причиною загострення розбіжностей став останній референдум, за результатами якого Ердоган намагається значно розширити свої повноваження глави держави. Раніше виникали непорозуміння з приводу намірів Туреччини провести голосування за кордоном, в якому могли б брати участь представники турецьких діаспор. Які люди повинні були вирішувати подальшу долю політичної системи Туреччини, чи є вони до сих пір повноправними громадянами країни або, наприклад, вже стали німецькими громадянами, незрозуміло. У міжнародних організацій і урядів, зазвичай здійснюють спостереження за різними голосуваннями, виникло чимало запитань, а разом з ними і сумнівів, що результати не будуть фальсифіковані.
За результатами референдуму Туреччина може повернути смертну кару, що стане останнім аргументом для тих європейських політиків, які давно заперечують право Туреччини вступити в ЄС. Вже зараз звучать пропозиції зняти статус кандидата в члени ЄС з Туреччини і почати вибудовувати нові ставлення сусідів. Схоже, турки за рівнем інтегрованості в Європу ризикують стати позаду українців, які щойно отримали безвізовий режим.