
Туреччина почала дрейф в бік авторитарної моделі управління, на зразок султанату. Як інформує replyua.net, про це InfoResist заявив російський адвокат Марк Фейгін, коментуючи результати референдуму в країні, які дозволять президенту Реджепу Ердогану правити до 2029 року. Фейгін нагадав, що Туреччина довгий час розвивалася під контролем європеїзованої армії, яка за допомогою переворотів заважала ісламізації країни.
«Цього разу, коли переворот не вдався, виникла небезпека дійсного дрейфу на хвилі Ердогана в бік більшої ісламізації. У цьому сенсі референдум відповідає саме цим вимогам, тому що він централізує владу», - зазначив адвокат На його думку, через це даний референдум - не просто виверт самого Ердогана і його партії для того, щоб залишитися при владі довше. Фейгін підкреслив, що Туреччина віддаляється від євроінтеграції, при цьому найбільша діаспора - німецька громада - на 77 відсотків виступила за зміни в конституції.
«Зупинити цю тенденцію раніше історично могла тільки армія. Армія проходила різні періоди свого розвитку, але завжди зберігала своє світське ядро, яке багато в чому знижується, тому що Ердоган змінює військове керівництво на більш лояльних до себе, а, значить, більш лояльних до свого курсу. А цей курс передбачає помірний ісламізм. Це руху в бік від кемалістської Туреччини (ідеологія турецького націоналізму, висунута Мустафою Кемалем ще в 1927 році, - ред.) Ататюрка. Відомо, що партія Ататюрка є зараз аутсайдером. Тому націоналізм або ісламісти», - розповів російський адвокат.