
Вчені Університету Каліфорнії і Массачусетського технологічного інституту придумали пристрій, здатний збирати воду з повітря, передає replyua.net. Слід зазначити, що даний винахід може витягнути з повітря свіжу воду навіть в тих місцях, де вологість не перевищує 20 відсотків. Поза всякими сумнівами, даний винахід є дуже корисним, враховуючи, що в деяких регіонах планети є серйозні проблеми з водою.
Пристрій одержав назву «сонячний харвестер». Для його створення вчені скористалися спеціальним матеріалом - металоорганічним каркасом. Використовуючи 1 кілограм каркаса, розробники зуміли в ході тестів, проведених в лабораторних умовах, витягнути з повітря з вологістю 20-30 відсотків 2,8 літра води за 12 годин.
Після цього вченими Массачусетського технологічного інституту були взяті кристали пилу даного металоорганічного каркаса - їх стиснули між пластиною конденсатора і сонячним поглиначем. Дану конструкцію помістили в камеру і виставили її на повітря. Принцип дії пристрою досить простий. Навколишнє повітря дифундує через кристали металоорганічного каркаса, і в підсумку до органічних поверхонь приєднуються молекули води. В ході проведених рентгеноструктурних досліджень даної системи вчені побачили, що найчастіше молекули водяної пари збираються групами по 8 одиниць, утворюючи в результаті куби.