
Гарна кредитна історія – досить важливий для банків показник того, що людина, яка звернулася за кредитом, досить відповідальна та платоспроможна. Такий документ формується на підставі даних, що передаються кредитними установами до Українського бюро кредитних історій – організації, спеціально створеної для того, щоб аналізувати інформацію щодо кредитування населення.
До кредитної історії вносяться усі відомості про людей, що хоча б раз у житті зверталися за отриманням позик: яку суму брали та на який термін, як виконували свої зобов’язання, чи не допускали прострочень та таке інше. Проаналізувавши дані, УБКІ формує кредитний рейтинг кожного позичальника, що стає підставою для відмови у позиці у разі, якщо показники будуть низькими.
Отримати кредит без перевірки кредитної історії в банку практично неможливо, бо це найперше, що робить співробітник, до якого звернулися з таким питанням. Але існують установи, для яких низький кредитний рейтинг людини не є підставою для відмови у видачі коштів – це мікрофінансові компанії.
Хто може отримати позику без перевірки КІ
Ніяких особливих умов для отримання позики в цьому випадку немає. Достатньо, щоб позичальник відповідав усього трьом критеріям:
- був повнолітнім;
- мав громадянство України;
- оформив платіжну картку в будь-якому банку.
На останньому пункті потрібно зауважити окремо – кредитка у даному випадку не підходить, тому потрібно оформити саме дебетову картку, бо саме на неї буде перераховано кошти.
Навіть із гарною кредитною історією в банках часто відмовляють у позиці людям, що відносяться до однієї з наступних категорій:
* пенсіонери;
* інваліди;
* студенти;
* матусі у декретній відпустці;
* домогосподарки;
* тимчасово безробітні;
* заробітчани;
* учасники АТО/ООС;
* люди, що працюють неофіційно та інші.
Під час звернення до МФО на це також можна не зважати, бо рівнем доходів та можливістю підтвердити його офіційно ніхто цікавитися не буде.
Як отримати гроші
Більшість мікрокредитних компаній, що видають позики без перевірки кредитних історій, працюють онлайн. Тому для того, щоб отримати кошти, навіть не доведеться виходити з дому – достатньо мати під рукою паспорт, код платника податків та смартфон з виходом до інтернету.
Всі подібні сервіси працюють приблизно за тим самим алгоритмом, тому для отримання грошей потрібно:
* обрати сервіс кредитування та перейти до офіційного сайту;
* визначитися зі строком дії кредитного договору та зазначити потрібну суму;
* заповнити заявку – внести до спеціальної анкети дані паспорту та коду, зазначити номер телефону та інші відомості;
* верифікувати пластикову платіжну картку обраного банку, для чого зробити пробний платіж на 1-2 гривні (це робиться для того, щоб підтвердити, що карта працює та належить саме позичальнику);
* відправити запит та дочекатися результату.
Зазвичай гроші перераховуються вже за 15-20 хвилин, тому чекати доведеться недовго. В деяких випадках сервіс вимагає додатково завантажити фото позичальника з паспортом, розкритим на рівні обличчя. Це робиться для того, щоб упевнитися, що позику бере сама та людина, якій належить паспорт, а не шахраї, що скористалися загубленим документом. Якщо така застережна міра здається вам неприйнятною, просто оберіть інший сервіс, де такої вимоги немає. Те саме стосується й необхідності завантажувати сканкопії особистих документів або виконувати інші вимоги.
Кредити МФО в Україні – досить популярний спосіб покращити своє фінансове становище, але, щоб уникнути неприємностей, відноситися до них потрібно відповідально. Вчасно повертаючи кошти, ви вбережете себе від необхідності сплачувати штрафи та пеню за прострочені платежі по кредиту.