Доставка онлайн покупок в Україні: від зародження до успішного бізнесу
Транспортна галузь і послуги доставки сьогодні переживають дійсно успішний період. Причин кілька: зростання кількості онлайн-майданчиків для покупок, пандемія коронавируса, обмеженість покупців в часі, що змушує їх здійснювати покупки в інтернет-магазинах частіше, ніж в офлайн точках продажів. Але зі слів засновника транспортної компанії Meest Ростислава Кисіля так було не завжди. Як же формувався ринок, зростав попит на послуги доставки і, які перспективи чекають галузь в майбутньому - про це і розповідає Ростислав в своєму інтерв'ю.
Історія зародження компанії Meest
Ростислав КисільНа початку 90-х років ми спостерігали нову хвилю еміграції з України в Канаду. У нашій країні люди переживали не найсприятливіші часи, зарплати були низькими, а іноді їх і зовсім не виплачували. В результаті, люди шукали кращого життя. Але в той же час тут залишалися родичі, які потребують підтримки. Ось тоді і була створена транспортна компанія Meest, що займається доставкою посилок з Канади в Україну.
З появою перших інтернет-магазинів, онлайн торгових майданчиків виріс попит на послуги доставки. І тоді було прийнято рішення розвивати галузь транспортних поставок. За словами Ростислава Кисіля, це стало переломним періодів для сфери.
Сьогодні з Meest на український ринок доставляються товари більш ніж з сорока міжнародних інтернет-майданчиків. А також є можливість замовити товари з іноземних магазинів, ціни в яких на порядок нижче, і оформити доставку через сервіс myMeest.
Сфера доставок посилок сьогодні
Можна з упевненістю стверджувати, що і сьогодні галузь переживає великі зміни. По-перше, на попит вплинула пандемія коронавируса і карантин, введений по всій країні. Це сприяло суттєвому зростанню попиту на інтернет-покупки, а відповідно і на послуги їх доставки. Під час жорсткого карантину метою компанії Meest стало не виживання, а навпаки - нарощування потужності, збільшення штату. Але в той же час важливо і забезпечити максимальну безпеку доставок, що стало одним із пріоритетів.
Здавалося б - динаміка цілком позитивна, але не слід забувати, що збільшення попиту - це завжди виклик для бізнесу, адже з ним потрібно якось впоратися і бажано з тією якістю, до якої вже звик клієнт. Тому вміння реально оцінювати можливості і вчасно адаптуватися під потреби ринку - це ще одна обов'язкове вміння.