Що робити, якщо бізнес в Інтернеті "уткнувся в стелю"
У невеликих інтернет-магазинів часто виникає ситуація, коли бізнес впирається в "стелю": припиняється ріст продажів та трафіку навіть назважаючи на серйозні вливання в рекламу і SEO-просування. В цьому випадку не потрібно збільшувати рекламні бюджети, краще визначити причину падіння ефективності та знайти альтернативні джерела збільшення привабливості і прибутковості бренду.
Технічна оптимізація сайту
Пошук проблем потрібно починати з технічного боку сайту. Сьогодні Google і Яндекс пред'являють жорсткі вимоги до якості сайтів, які включають:
- оптимізацію під різні типи пристроїв (смартфони, планшети, ПК);
- кроссбраузерность;
- безпечну передачу даних по протоколу HTTPS;
- контент для людей, а не пошукових роботів;
- високу швидкість завантаження сторінок.
За словами провайдера FREEhost.com.ua, коли сайту не вистачає ресурсів віртуального хостингу, його потрібно переводити на більш високі тарифи, vps або виділений сервер. Це допоможе налаштувати оптимальну роботу ресурсу та збільшити швидкість, а, значить, і привабливість для користувачів.
Реєстрація власної торгової марки та компанії
Ще одна причина обмеження зростання проекту - юридично не підтверджений бізнес. Одним з елементів цього аспекту можна вважати домен другого рівня, типу ".com.ua". Це найбільш поширений в Україні домен комерційного магазину, для його реєстрації навіть не потрібно бути підприємцем.
У компанії "SLS Group", яка надає правовий захист бізнесу, пояснили: для реєстрації домену першого рівня ".ua" необхідна наявність зареєстрованої ТМ. Оскільки реєстрація ТМ – доволі довгий та витратний процес, сайти з таким доменом сприймаються пошуковими системами як більш серйозні фірми. В кінці 2017 року тільки у 20 тисяч українських компаній були сайти з доменом «.ua».
Чи є альтернатива?
Щоб забезпечити розвиток і зростання ефективності магазину, потрібно залучати всі доступні маркетингові інструменти. У 2018-му гарний результат демонструють:
- тематичні групи у соціальних мережах;
- запуск крауд-маркетингу;
- власний YouTube канал.
Обличчям YouTube каналу зазвичай стає власник бізнесу або один з членів команди. У будь-якому випадку, це не підготовлений фахівець, навички якого потрібно “прокачувати”.
"Інвестиція в своє навчання або навчання свого співробітника – вагома конкурентна перевага в боротьбі за клієнтів. До каналу з великою кількістю переглядів підключається youtube монетизація, а це автоматично означає додатковий дохід для компанії і окупність інвестицій в розвиток каналу”, - підкреслили в українській Академії ютуб https://academy.air.io/, що надає курси для блогерів.
Таким чином, щоб подолати "стелю" розвитку магазину, потрібно весь час шукати нові механізми ефективного зростання продажів, працювати над якістю сайту і розвивати впізнаваність свого бренду через відеоконтент. В такому випадку успіх магазину буде гарантований.