курс валют

Привид поліцейської держави в Україні

Привид поліцейської держави в Україні
25 вересня у Дніпрі відбулася трагічна подія. Внаслідок дій бандита загинули двоє поліцейських, які зупинили його автомобіль за порушення правил дорожнього руху. Ця подія миттєво була використана керівництвом силових структур в Україні як привід до значного збільшення повноважень поліції і встановлення презумпції правоти поліцейського.

Поліція в Україні має непросту історію становлення і розвитку. Громадяни завжди нарікали на те, що правоохоронна система працює неефективно і корумпована. Такий стан справ був пов’язаний з тим, що правоохоронні органи відображають загальний зріз стану влади та суспільства. В умовах, коли влада не користується довірою в народу, вона використовує як свою опору міліцію, суди і прокуратуру. В підсумку за багато років в Україні виник такий собі симбіоз влади і правоохоронних органів, який став перешкодою для розвитку країни і законсервовував старі порядки.

Апофеозом використання міліції в інтересах правлячого режиму стали події на Майдані. Тоді влада кинула проти народу спецзагони міліції, які вчинили розстріл людей на Майдані. Так само проти українців активно працювала прокуратура і суди, які арештовували і переслідували учасників Революції гідності. Несправедливість правоохоронної системи і причетність значної кількості її співробітників до злочинів зумовила вимогу суспільство до кардинальних реформ у цій площині. Цю місію взялася виконувати влада, яка прийшла після Революції гідності. За реформу поліції відповідав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Як показали події останніх двох з половиною років, Арсен Аваков і його грузинські друзі не змогли провести якісної реформи поліції. Так, міністр МВС відзначався активними дописами у мережі, селфі та гучними заявами. Однак, реформи так не робляться. За піар-шумом Арсена Авакова приховувалися інші деталі. В структурі МВС залишились працювати старі кадри. В тому числі ті, яких давно підозрювали в корупції. Чого лише вартий Сергій Чеботар. Не відбулося кардинальних змін в керівному складі органів поліції на обласному рівні. Чимало колишніх міліціонерів успішно пройшли переатестацію. І частина з них не належала до категорії чесних і непідкупних. Натомість оперативників і слідчих частково скоротили, а частково залишили сам на сам з злочинцями.

Те, що у патрульної поліції з’явилась нова форма і нові авто та підвищені зарплати зовсім не означає, що вони стали професіоналами. Відбулася радше зміна декорацій, вивіски, ніж реальне переформатування поліції. Ключові особи, які приймають рішення, залишились ті самі. В українському суспільстві накопичується невдоволення роботою нової поліції, оскільки та часто нездатна захистити людей від злочинців. Ріст злочинності на 60% виник не просто так. Він в тому числі є наслідком поганої роботи поліції, яка виявилась розбалансованою і неготовою до протидії злочинному світу.

Події у Дніпрі були миттєво використані главою Міністерства внутрішніх справ Арсеном Аваковим як привід для розширення повноважень поліції. Аваков використовує цей випадок у власних інтересах. У разі здійснення його задумів, презумпція винуватості буде встановлена будь-кому, хто був затриманий поліцією. В Україні як і в будь-якій демократичній країні діє конституційний принцип невинуватості. Тож, чим Аваков відрізняється від Захарченка з бажанням створити поліцейську державу через прийняття "правильних" законів 16 січня?

Трагічна загибель двох поліцейських сталася і через прогалини в підготовці і порушення інструкцій щодо затримання потенційного злочинця. І вона не є виправданням обмеження конституційних прав українців. Загибель поліцейських лише свідчить про нездатність керівництва Нацполіції на чолі з Хатією Деканоїдзе впровадити реформи і подолати злочинність. Але провину за це хочуть перекласти на будь-кого, отримавши додаткові повноваження, не передбачені Конституцією.

Цікаво, що думки Арсена Авакова щодо розширення повноважень поліції збігаються з думкою глави Нацполіції Хатії Деканоїдзе та генерального прокурора Юрія Луценка. Яка дивна одностайність керівників правоохоронних органів! Так, Хатія Деканоїдзе анонсувала зміни законодавств про поліцію не лише у частині презумпції правоти поліцейського. Тепер доведеться відповідати за словесну образу працівника поліції. Зросте і час попереднього затримання. І все це грузинька «рефоматорка» називає процесом побудови правової держави.

Якщо Деканоїдзе впевнена, що реформи мають початися зверху, то може треба почати реформу з неї самої? З міністра Арсена Авакова і його заступників? З прокуратури? Бо хто відповість за те, що реформа поліції по суті провалилася? Хто відповість за те, що більшість злочинців з «Беркуту» успішно втекли з України? Хто відповість за затягування з покаранням винних у розстрілах на Майдані? Хто відповість за зростання злочинності і те, що поліція сьогодні здатна розкривати, за даними статистики, близько 10% злочинів? На жаль, наші можновладці забули про те, що вони несуть відповідальність за стан справ в країні. Дехто з них як і раніше вважає, що відповідати мають громадяни, але не вони. Але ж в нормальній країні світу за таку провальну роботу поліції, її керівництво давно б звільнили.

Юрій Луценко наводить приклад країн світу, де вимога поліцейського є обов’язкова до виконання. Але в наших реаліях і з досвіду попередніх років презумпція винуватості несе пряму загрозу громадянським свободам. В цивілізованій країні корупціонери сидять за гратами, а не спокійно втікають за кордон. Крім того, якщо оновлення кадрового потенціалу поліції не відбулося і вона не достатньо навчена, то це не привід свої прорахунки переносити на все суспільство.

Такі ініціативи влади є ризиковані і можуть спровокувати хвилю громадського обурення. Україна вже проходила у своєму розвитку такий етап, коли влада вимагала тотального підкорення поліції. Закінчився він Революцією гідності. Цікаво, що в той час дехто з нинішньої влади називав такі дії Януковича встановленням диктатури. А тепер, перебуваючи на посаді, хоче спробувати таких же методів. Але вміння наступати на ті самі граблі є незмінне для українських еліт.

Святослав Ворон для replyua.net

Ошибка в тексте? Выделите ее мышкой! И нажмите: Ctrl + Enter

Популярные
26 сен 2018
14553

Такого унижения Кремль еще не знал: Могерини категорически отказалась пить с россиянами кофе

Поводом для бурного обсуждения в социальных сетях стало видео, на котором Верховный представитель Евросоюза Федерика Могерини на Генеральной Ассамблее ООН во время переговоров с главой МИД России

26 сен 2018
8833

Порошенко отмечает свой день рождения не в кругу семьи – президент выступил с мощным посланием в Генассамблеи ООН в Нью-Йорке

Как передает replyua.net, сегодня отмечает свой День рождения президент Украины Петр Порошенко. Поздравления лидер украинцев будет получать не в Украине, не в кругу семьи, а в Нью-Йорке, на

26 сен 2018
8366

«Вы – фейкньюз!»: Порошенко в ООН жестко осадил российского журналиста

Украинский президент Петр Порошенко, который в эти дни принимает участие в заседании Генеральной ассамблеи ООН в Нью-Йорке, ошибся и зашел в расположение делегации Российской Федерации, в которой как

25 сен 2018
5934

Венедиктов о предоставлении томоса УПЦ: «проср..ли Украину теперь уже точно»

Один из главных либералов России, Алексей Венедиктов, в контексте церковных войн сокрушается, что «прос..али Украину». Это очень яркий, наглядный и показательный ответ умникам, которые до сих пор не

26 сен 2018
4572

Сазонов: это недипломатический поступок Порошенко, но, как человека я его понимаю и поддерживаю

Российский СМИ возмущены поведением украинского президента Порошенко, который позиционирует себя, как демократический президент, а на самом деле поступает, как диктатор. Россиян возмутил инцидент,

26 сен 2018
4435

На популярном украинском курорте Западной Украины засветились «зеленые человечки»: опубликованы фото и видео

В районе известного в Украине и за ее пределами курорта «Буковель» были замечены люди в военной форме и балаклавах и вертолеты. Как передает replyua.net, об этом сообщило местное издание «Фиртка».

26 сен 2018
3803

Назад в комсомол: Мураев решил не прятаться – возглавил партию с путинским названием

Как сообщает replyua.net, совсем недолго изгнанный из рядов партии «За життя!» одиозный нардеп Евгений Мураев находился вне политики и уже обзавелся новой партией, как и прогнозировалось

25 сен 2018
3607

Блогер: в Московском патриархате экзархам Варфоломея дали время подумать, а не то будет война, подключат самого «Вову Ботокса»

Как передает replyua.net, Московский патриархат УПЦ потребовал у экзархов Вселенского патриарха покинуть ее каноническую территорию. Речь, конечно же, идет об Украине.

26 сен 2018
3599

Дело не только в Венгрии: Москаль назвал новую «угрозу» Закарпатью

Закарпатье после скандала с массовой раздачей паспортов соседней Венгрии может столкнуться с еще одной серьезной проблемой – чешские власти также вынесли на рассмотрение вопрос о возможности

Последние новости

Тимошенко представила обществу 400-страничный Новый экономический курс, и стала, единим кандидатом в президенты, который разработал первую четкую программу развития Украины

В деле «рюкзаков Авакова» произошел новый поворот

После танцев на свадьбе в Австрии Путину пора собираться со свадебной фатой в Рим, – политолог

Путін різко змінив стратегію захоплення України: журналіст розповів про нову загрозу із Кремля

Вдова участника АТО намерена подать в суд на РФ и взыскать 60 тысяч евро

«Там все больше вопросительных знаков»: Песков пожаловался на отсутствие прогресса по миротворцам на Донбассе

Огрызко: Венгерскому консулу следует покинуть Украину

После Томоса УПЦ МП останется в Украине: эксперт выступил с печальным прогнозом

В России казаки захватывали школьников в заложники – так они отмечали «память жертв теракта в Беслане»

Концентрация вредных веществ превышена в 18 раз: дети вернулись в Армянск, экологи бьют тревогу

Палий: Всевышний дал Украине именно того президента, который нужен в это сложное время

В Украине обнаружена уникальная достопримечательность – город, которому больше 2,5 тысячи лет

«Это какой-то дурной сон»: бывший нардеп рассказал о своих русских корнях, а также выступил за примирение РФ и Украины

Стивен Сигал собирается выдвинуть свою кандидатуру на пост губернатора Приморья

Пентагон назвал главную угрозу безопасности США

Неприятный итог для Путина: страны, от которых действительно зависят решения, никогда не признаю Крым российским

США передадут Украине два патрульных катера

«Вы довели до того, что против нас введены экономические санкции!»: российский политик ополчился против власти своей страны из-за войны на Донбассе

Соловьев заговорил о военной мощи Украины и посоветовал учить историю

«Кампания ненависти против венгров»: Сийярто пожаловался на Украину пропагандистам РФ

Политолог пояснил, почему Россия согласится на миротворцев на Донбассе

В Кабмине сообщили, когда начнется отопительный сезон

Эксперт: то, что не решился сделать в отношении системы SWIFT Обама, похоже в легкую решится сделать Трамп

Мураев дал своей новой партии российское название

«Команда готова трудиться и драться»: Мураев официально заявил о создании партии «Наши»

«Это вы довели до «Джавелинов»: российский политик жестко осадил Кремль за войну в Украине

«Уже четыре года Севастополь живет под флагом России, но становится только хуже», - российский блогер показал разруху в Крыму

После прогноза по Нибиру на Землю прибыли НЛО, - уфологи

Кабинет министров может отказаться от повышения цены на газ, - Минсоцполитики

В полиции опровергли информацию об убийстве разыскиваемого педофила

«У талантливых родителей, талантливые дети»: Галкин опубликовал в сети очередное видео с участием дочери Лизы, которое взорвало интернет

Арестован знаменитый боксер. Ему инкриминируют изнасилование

«Для верующего человека Бог поменяется? Не путайте религию и веру»: в сети поставили на место женщину, которая выступила против УПЦ КП

Украинские фермеры заработают миллионы на оливках

Никого, кроме Украины не волнует присутствие Путина на моей свадьбе, - глава МИД Австрии

Российский блогер о Севастополе: стало больше мусора и г*вна

«Помогал рожать в прямом смысле»: Волочкова опубликовала трогательный пост о своем бывшем муже

Тымчук сообщил о хаосе в «Л/ДНР»: на улицах взрывают машины и гранаты

Путин потребовал уступок от Лукашенко

Обследования и анализы для украинцев будут бесплатными, - Гройсман

У стен МИД Украины проходит митинг с требованием выслать посла Венгрии

Берлин будет настаивать на вводе миротворцев на Донбасс – экс-глава МИД Германии

СМИ: Олигарх Ахметов разбогател до почти 6 миллиардов долларов

Столтенберг: Для вступления Украины в НАТО альянсу не нужно разрешение России

Американский эксперт подверг жесткой критике выступление президента США на Генассамблее ООН

«Зеленые человечки» на известном Украинском курорте: в Минобороны прокомментировали тревожные новости

Кинчев: Путин мне уже так надоел, что я не могу его больше видеть

Известная волонтер обратилась к Порошенко: не думала, что когда-то это скажу, но вы все-таки лучше, чем все предыдущие

Додон: мы должны сделать выводы из ошибок Украины

В Украину приедет Квентин Тарантино? Глава Госкино Украины рассказал интригующие новости

Новости за день