карта сайта

Чи здатна українська влада відповісти Польському Сейму

Чи здатна українська влада відповісти Польському Сейму
8 вересня Верховна Рада України після півтора місяця мовчання нарешті спромоглася відреагувати на рішення Польського Сейму від 22 липня про визнання подій 1943 року на Волині геноцидом поляків.

Заява українського парламенту виявилася дуже толерантною і не зовсім відповідає адекватній реакції на звинувачення польської сторони. Так народні депутати закликали польських парламентарів «припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємин між Україною та Польщею для зміцнення партнерства у демократичній Європі на підставі європейських цінностей».
Українські нардепи не висловили жодного обурення резолюціями Сейму та Сенату Польщі, назвавши їх просто «виявом політизації трагічних сторінок українсько-польської історії». Не захотіли українські парламентарі визнати факти етнічних чисток, які проводили поляки по відношенню до українського населення. Як і засудити колоніальну багатовікову політику держави Річ Посполита.

У заяві згадується про те, що ухвалення парламентом Польщі постанов про геноцид поставило під загрозу політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення, примирення та вшанування пам'яті невинних жертв – українців та поляків.
Хоча нардепи таки зазначили, що «засуджують односторонні дії Сенату та Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття».

Звичайно, хтось скаже, що Верховна Рада вчинила мудро та зважено, давши таку ніяку відповідь. З іншого боку, українців вже привчили до того, що їх влада неспроможна захищати українські національні інтереси. І навіть гідно відповісти на звинувачення у злочині найвищого рівня. Якщо така слабка позиція буде зберігатися й надалі, то до України ставитимуть як до держави, яка не вміє за себе постояти.

Нагнітання ситуації навколо подій минулого розпочала не українська, а польська сторона. Ще 10 років тому здавалося, що обидва народи, які мали непросту історію, дійшли певного порозуміння. Формулою цього порозуміння була така концепція: «прощаємо і просимо вибачення». Здавалося б на цьому можна було б будувати рівноправні стосунки, а історію залишити історикам. Але починаючи з 2013 року у Польщі активізувався рух за ревізію результатів порозуміння між двома народами.

У 2013 році Сейм назвав події на Волині «етнічною чисткою з ознаками геноциду». А через три роки вони вже стали геноцидом, вчиненим проти поляків. А весь цей час українська влада просто мовчала.

Цікаво, що антиукраїнська резолюція була ухвалена в той час, коли Україна веде боротьбу з російськими загарбниками. Означення «геноцид» саме по собі в майбутньому дозволяє висувати інші претензії до української сторони. В тому числі виплати компенсацій та навіть вести мову про територіальні претензії. При цьому польські політики абсолютно проігнорували відомі історичні факти. Не пояснили вони, що робила польська Армія Крайова на етнічних українських землях. Забули про те, скільки століть Річ Посполита здійснювала колоніальну політику щодо України. Проігнорували те, що не раз за всю історію разом з Москвою ділили українські землі. Не вказали на політику асиміляції та осадництва.

Все це мала б нагадати польській стороні Верховна Рада. Але вона обмежилась стурбованістю та сподіванням на побудову доброзичливих стосунків. Зовсім інакшу позицію, на відміну від Верховної Ради, зайняла Волинська обласна рада, яка того ж самого 8 вересня підтримала проект звернення до Президента, Верховної Ради та уряду України щодо рішення польського парламенту про визнання подій 1943-45 років на Волині геноцидом. У документі, за який проголосували депутати з краю, на території якого і розгорталися основні події польсько-українського протистояння, міститься вимога до Верховної Ради визнати факти етнічних чисток українців, влаштованих поляками та засудити колоніальну загарбницьку політику держави Річ Посполита.

У постанові обласної ради містяться чіткі вимоги до Президента, Верховної Ради та уряду. Серед них:  перестати замовчувати порушені питання і на державному рівні дати адекватну відповідь звинуваченням українців у геноциді; визнати факти, що носять ознаки масових етнічних чисток, організованих поляками проти українського населення на території Західної України, Холмщини, Підляшшя, Лемківщини, Надсяння з метою зміни етнічної карти регіону; засудити операцію «Вісла» як приклад репресивної політики Польщі; засудити багатовікову колоніальну, загарбницьку політику польської держави Річ Посполита, яка прагнула не допустити права української нації на самовизначення та здійснювала політику національного і соціального гноблення.
Водночас обласні депутати закликають польську сторону будувати відносини на принципах рівноправності, примирення та порозуміння, а не на перекручуванні і замовчуванні історичних фактів.

Можливо б польська сторона не наважилася б на ухвалення образливих і історично необ’єктивних антиукраїнських постанов, якби українська влада була б більш патріотична та дієва. Але такої влади у нас поки що немає. Через це і через відверті провали не зовнішньополітичному фронті ми змушені займати позицію слабкого і винуватого там, де мали б самі вимагати відновлення історичної справедливості. Як показав недавній досвід, страусина політика українських еліт і небажання давати адекватну жорстку оцінку на недоброзичливі кроки проти нашої держави провокують на нові і нові звинувачення проти України. В цій політиці дії Польщі нагадують дії Росії. Тому не варто на всяк випадок забувати слова Макіавеллі про те, що найменш надійними військами є війська союзників. І розуміти: головна запорука від недоброзичливої політики проти України - це сильна розвинута держава і влада, яка дбає про її інтереси, а не інтереси власної кишені.
Святослав Ворон для replyua.net
Ошибка в тексте? Выделите ее мышкой! И нажмите: Ctrl + Enter

Популярные
18 май 2019
11864

В Украине появился еще один официальный праздник: Петр Порошенко подписал указ

Действующий президент украинского государства Петр Порошенко поставил свой автограф под документом, который свидетельствует о введении в Украине официально еще одного праздника – Дня отца. Как

18 май 2019
10100

«Мне все равно, какому вы молитесь богу!»: Янина Соколова записала мощное обращение к украинцам, призвав их не быть Россией

В связи с Днем Европы, который отмечается в нашей стране сегодня, известная украинская журналистка Янина Соколова обратилась через видео к соотечественникам и призвала Украину не быть с Россией,

19 май 2019
7023

Ляшко догоняет Вилкула

Рейтинг политических сил, которые представляют Олег Ляшко и Александр Викул, фактически сравнялся. Так пишет replyua.net, ссылаясь на "Український соціологічний портал". Об этом заявили сотрудники

18 май 2019
6826

Надоела «независимость»? В «Л/ДНР» хотят, чтобы Зеленский их забрал обратно

В подконтрольных Путину самопровозглашенных «Л/ДНР» принялись один за другим писать обращения к будущему украинскому президенту Владимиру Зеленскому, чтобы он предоставил так называемым «республикам»

18 май 2019
5826

«У Москвы реальная истерика»: РФ срочно созывает Совбез ООН из-за Киева – Климкин

Представители Российской Федерации в срочном порядке созывают Совет безопасности Организации объединенных наций по поводу языкового закона в Украине, о чем рассказал руководитель внешнеполитического

Последние новости

Зеленский обещает Верховной Раде большие неприятности

Обойдет Трампа: Джо Байден собирается одержать победу на выборах в США

10 миллионов гривен: на Ровенщине считают ущерб после затопления целого села

Эксперт: «И что останется у Порошенко ко дню выборов?»

Политолог: «В очередной раз разрушен миф про Зеленского»

В США интересуются, когда будет арестован Коломойский

Неутешительные данные: Госстат снова сообщил о сокращении населения Украины

Мингарелли: Мы не видим Евросоюз без Украины

Еще один: Порошенко раздает государственные награды направо и налево

Политолог о роспуске Рады: «Поверю, если Порошенко с командой побежит в аэропорт»

«Вас черви съедят, а мы – в рай»: Соловьев в прямом эфире вступил в перепалку с украинцем

Только на севере и востоке: синоптики рассказали о погоде в воскресенье

Лукаш о предстоящей инаугурации Зеленского: «Молчит свиноферма, молчат порохоботы и прочая нечисть»

«Не о чем волноваться»: Шварценеггер прокомментировал жестокое нападение на него в Африке

Итоги Евровидения: Лазарев снова третий, победитель – Нидерланды

Ляшко догоняет Вилкула

Рейтинг партии Вакарчука очень низкий

У кого есть шансы пройти в парламент?!

"Слуга народа" по-прежнему является фаворитом предстоящих парламентских выборов

Бабченко «заклевали» в Сети за сравнение Зеленского с Путиным: «проблемы с ориентацией, голый торс возбуждает Аркашу»

Около 80% украинцев готовы принимать участие в парламентских выборах

Полный конфуз: Лазарев реально опозорил Россию на «Евровидении-2019»

Употребление соевого молока спасает от анемии

ЧП в Тернопольской области: в дом с детьми залетела и взорвалась шаровая молния

Об употреблении кукурузных хлопьев беременными

Разгерметизация салона в воздухе: в аэропорту Львова произошло ЧП с турецким самолетом

В Интернете обнародовали фото ликвидированных боевиков «ЛДНР»

Препараты на основе шишек хмеля помогают бороться с анорексией

Порошенко уволил скандального ТОП-чиновника СБУ

Оздоровительное воздействие хмеля на организм человека

«Много кто будет искать свое место под солнцем «Слуги народа», но увы…», - Портников

Как правильно сдавать кровь на донорство

В Украине появился еще один официальный праздник: Петр Порошенко подписал указ

Радзиховский: Путину плевать на Украину, Венесуэлу и Сирию - он просто хочет решать глобальные вопросы

«Досрочные выборы»: Курц заявил о распаде правящей коалиции в Австрии

Главным заданием для президента Зеленского является слом олигархической системы - Кочетков

Иридодиагностика - потеря драгоценного времени с серьезными рисками для здоровья

«Первый пошел»: Минск озвучил первый счет России за «ядовитую» нефть

«Аве, ракетный пастор»: Аналитик объяснил, почему Александр Турчинов заслуживает слов благодарности

В каком виде лучше употреблять инжир

«Возник конфликт»: Росгвардия в Симферополе разогнала акцию крымских татар

Инжир помогает мужчинам бороться с бесплодием

«Я обещаю»: Зеленский пригрозил Верховной Раде неприятностями

О полезных свойствах чая каркаде

Кому стоит отказаться от употребления чая каркаде

«Ситуация накаляется, могут арестовать?»: Коломойский начал угрожать американцам – Джулиани

Чем полезен чай каркаде для мужчин

На Донбассе развязались ожесточенные бои, ВСУ понесли потери

Витренко объяснил главный риск модели анбандлинга «Нафтогаза», предлагаемого Кабмином

Проломлен череп: в сети сообщили о жестоком убийстве ветерана АТО на Запорожье

«Кремль не оставляет попыток втюхать нам «ЛДНР» под видом автономных республик. Зеленскому пишут письма», - Казанский

«Русские люди с такой же православной верой»: украинский политолог оскандалился на ТВ Путина

Комаров утаил подробности личной жизни

Зорян Шкиряк пригрозил «евробляхерам», заявив, что полиция будет действовать жестко

"Мир наизнанку" готовится к путешествию в новую страну

Зеленский может принять политическое решение о роспуске Рады, даже не имея формальных оснований - Кошель

Комаров готовит книгу о своих путешествиях

Зеленський вибачився за затори 20 травня та пообіцяв великі незручності ВР

Комаров: Шпана всегда ищет тех, кто боится

Комаров: Многие приезжают в откровенно небогатые страны как в зоопарк

Новости за день