карта сайта

У мене є тверда обіцянка президента, що все буде добре, – Жемчугов

У мене є тверда обіцянка президента, що все буде добре, – Жемчугов
Колишній шахтар, партизан, в’язень Володимир Жемчугов, звільнений з полону «ЛНР», розповів про стан здоров'я, лікування та перебування в полоні, інформує replyua.net.

У Володимира ампутовані руки, майже відсутній зір. Одним оком він бачить тільки кольорові плями, іншим не бачить нічого. Володимир говорить, що перебуває в хорошій лікарні, куди його привіз особисто президент України Петро Порошенко. Обстеження триває. Вже почалося лікування.

«Я майже рік був у полоні. Рани на руках зажили, осколкові поранення позаживали. Лікарі обстежують очі. У мене є післяопераційна грижа, ампутовані руки, якась частина кишечника ампутована, розірвана ліва барабанна перетинка, множинні осколкові поранення ніг, живота, грудей, обличчя, очей. Дуже багато осколків ще залишилося в моєму тілі. Праве око майже не бачить. Лікарі кажуть, що є надія на відновлення зору, але всі говорять, що якби я потрапив до них у листопаді-грудні минулого року, то шансів було б більше. Кажуть, що будуть прикладати всі зусилля. Навіть в тій клініці, де я перебуваю, кажуть, що у мене дуже важкі ураження очей. Мені потрібно їхати в вузькопрофільну клініку», – розповів Володимир Жемчугов.

Він говорить, що не був учасником АТО, не є членом ЗСУ, «я – партизан добровольчого загону на окупованій території. У мене немає ніяких статусів. Мене намагаються якось юридично захистити. Поки у мене на руках тільки чесне слово президента, що все буде добре», - зауважив Жемчугов.

Жемчугов розповів, як став партизаном добровольчого загону. З 2007 по 2014 рік я працював у Грузії. Я періодично приїжджав. У Красному Лучі жила моя мама. Її вже немає, на жаль. У квітні 2014 року я приїхав на Великдень. Я побачив блокпости, які вже стоять на перехрестях. Я пішов поговорити з цими людьми. Це були нижчі соціальні прошарки, з'ясував, що за цим стояла банда Красного Луча Філіппова. Вони привозили цим людям «тормозки», давали гроші на сигарети і горілку, щоб вони стояли на блокпостах. Я відразу зрозумів, що буде війна. Я спілкувався з людьми, які пережили абхазький конфлікт, південноосетинський конфлікт, Нагорний Карабах, війну в Грузії 2008 року. Коли я побачив, що включений адміністративний ресурс, йде серйозне фінансування, я відразу зрозумів, що буде війна. Я почав готувати маму, щоб виїхати. Потім я повернувся в Грузію, оформив необхідні документи і поїхав допомагати рідним. Вже тоді я почав шукати зв'язок з ВСУ, щоб допомагати в боротьбі з окупацією. Я був розвідником-добровольцем. ВСУ до мене ставилися несерйозно. Я допомагав, як міг. Паралельно я допомагав близьким, рідним, допомагав людям продуктами.

Потім я зрозумів, що почалася конкретна війна. Я хотів надавати не тільки інформаційну допомогу українській армії, а й бути активним учасником. Мене зв'язали з чинним партизанським загоном Луганської області. Мене зв'язали з командиром. Я почав свою діяльність. Мені підказували, допомагали. Ми почали збройну боротьбу проти окупантів. Вона виражалася в підривах техніки, комунікацій. Я не можу багато розповідати. Партизанський загін діє по сьогоднішній день.

28 вересня мені було дано бойове завдання. Я вийшов вночі. Повертаючись з успішно виконаного бойового завдання, наступив на розтяжку. Я пам'ятаю, що зачепився правою ногою. Була висока трава. Я почув хлопок, простягнув руки вперед, щоб відчепити ногу. Так підірвався.

Якісь півдня сепаратисти, мабуть, не розуміли, хто я. Вони взяли мене як важко хворого. Тільки після того, як стався вибух російської лінії електропередач, яку я замінував, вони зрозуміли, хто я насправді. Мене привезли в реанімацію. Коли я прийшов до тями, я зрозумів, що прийшов МГБшник і сказав, що ставлять тут охорону. Вони сказали, що ця людина їм потрібна. Прийшло багато людей. Сказали робити все, щоб я міг говорити. Зі мною постійно була охорона. За мною стежили. Лікарів тероризували, боялися, що мене можуть ліквідувати.

Більшість людей спілкувалися зі мною нормально, медики та медсестри. Санітарки з опікового відділення вечорами приходили знущатися з мене, обзивалися, штовхали. Охорона просто дивилася і сміялася. Їх такими зробила байдужість до проблем Донбасу. Луганська область була віддана на відкуп Єфремову. Може бути, люди хотіли змін. Основна проблема в тому, що вони не бачили, що таке війна.

Був момент, коли я хотів покінчити самогубством в цій лікарні. Я не хотів потрапляти в полон. Я не був готовий до такого серйозного поранення. Коли я лежав на спині, підірвавшись на розтяжці, думав, що вмираю, але дивлюся, що кров зупиняється, я поповз убік дороги, хотів, щоб мене задавила машина, але так не сталося. Другий раз я намагався накласти на себе руки в лікарні, коли почалися допити. Я не знаю, що і як було. Було кілька операцій, наркоз. Я зрозумів, що я міг когось здати. Я не міг цього пережити. Я вирішив накласти на себе руки. Дочекавшись ночі, я почав перегризати крапельницю, дути в неї, щоб потрапило повітря в вени. Охорона побачила це, почала мене пов'язувати, я почав бити їх ногами. Два дні, як мені сказали, я марив, кричав «Слава Україні!», читав вірші декабристів. Мені щось кололи. Прийшов лікар і сказав, що у мене не вийде накласти на себе руки, сказав, щоб я перестав це робити. І я заспокоївся. Мене не били. Шкрябати по тілу ножем, розігрували спектакль, що мене застрелять. Коли був перший обмін, мені сказали, щоб я не брехав, що не обмовляв. Я відповів, що брехати не буду.

«Якби ви бачили мене в тому стані. Мінно-вибухове поранення – це найстрашніше поранення. Відбувається термічний, хімічний опік, розриви м'яких тканин і множинні осколкові поранення. Санітарки говорили мені, що я був чорний. Все тіло у мене було в дрібних ранах. Другий раз я вмирав в хірургії. У мене почався перитоніт. Мене врятували», – зазначив Жемчугов.

Про те що відбулася спробі обміну Жемчугов дізнався 16-го числа ввечері, коли прийшов начальник санчастини Луганській в'язниці. Їм дали завдання Жемчугова помити, поголити, випрати одяг. «Спочатку я подумав, що приїдуть журналісти. А 17-го числа охоронець сказав збирати мої речі. Тоді я зрозумів, що, напевно, будуть міняти, але я не вірив до останнього. Я думав, що це черговий спектакль. Тільки коли мене обняла дружина, я зрозумів, що мене поміняли», – розповів партизан.

Всіх вразила історія з журналістом Гремом Філіпсом, який під час обміну Володимира Жемчугова поводився бридко, намагався спровокувати. «Протягом всього дня у мене з Гремом було три інтерв'ю. Він опублікував тільки друге і третє. Перше він не показує, тому що він вийшов з цієї розмови відсталим журналістом. На всі питання, які він мені ставив, я відповів, чітко розклав все по поличках. Йому нічого було сказати. У другому інтерв'ю він почав на мене тиснути. В останньому інтерв'ю він конкретно почав мене ображати», – зазначив Жемчугов.

На його переконання, сьогодні важливо розповісти про думки людей, які залишилися в окупації. Хтось змирився. Але вони хочуть в Україну. Важливо, щоб не думали, що всі вони – зрадники.
Ошибка в тексте? Выделите ее мышкой! И нажмите: Ctrl + Enter

Популярные
22 июл 2019
32362

Кремль готов предложить Зеленскому товар, которым еще не так давно хвастался Медведчук – политолог

Политический товар, который Кремль продавал украинцам через дистрибуцию Медведчука-Бойко под названием дешевый газ, теперь будут активно предлагать президенту и правительству. Медведчук уже заявил,

22 июл 2019
15182

Пашинский, Черновол, братья Добкины, Кононенко, Лещенко и ряд других известных персонажей украинской политики пролетели «мимо кассы»

В Раде нового созыва не будет целого ряда известных личностей, за некоторыми из которых уже успело закрепиться определение «одиозный». В частности, «мимо кассы», по предварительным данным, пролетели

22 июл 2019
6864

Богданов: Богуслаева, Кивалова, целый полк регионалов и местных князьков разного пошиба мы больше не увидим в Раде

Парламентские выборы состоялись в итоге мы получили, как хорошие, так и негативные новости. Если говорить о хорошем, то одиозные политики, которые уже не единожды имели депутатский мандат, не попали

22 июл 2019
6813

Мирослав Гай: самое печальное, что мы выйдем из этого боя с потерями территорий

Еще никто не понял уровня задницы, которая ждет украинцев в недалеком будущем. Партия «Слуга народа» сформирует большинство за счет мажоритарщиков и не нужно будет ни с кем объединяться для

22 июл 2019
5915

Впервые в истории: партия «Слуга народа» может получить в Раде абсолютное большинство

Результаты экзит-поллов и предварительные подсчеты голосов показывают, что представители политической партии «Слуга народа» могут стать победителями в 115-120 мажоритарных округах по информации на

22 июл 2019
5689

Политолог: теперь «Голос», «Батькивщина» и «ЕС» могут засунуть подальше свои «коалиционные соглашения» и тезис о «красных линиях»

Парламентские выборы закончились, остается лишь несколько часов, чтобы стали известны окончательные результаты волеизъявления народа. Уже сейчас можно сказать, что бренд не оставил шансов абсолютно

22 июл 2019
5255

В окружении Порошенко есть человек, который неплохо поработал и теперь готовится к заслуженному дембелю, – блогер

В окружении бывшего президента Порошенко есть человек судьба которого не может не радовать. Этот человека вовремя понял, что шпагат не принесет ничего хорошего и поэтому с первого дня в должности

Последние новости

Квартиры в Украине дорожают как на первичном, так и на вторичном рынке - Госстат

Во втором полугодии рост цен в Украине ускорится - эксперты

Новым главой правительства может стать Абромавичюс - мнение

Преодоление 2-процентного барьера бывшими регионалами и партией Шария может стать основанием для прекращения госфинансирования политических сил - Фесенко

Журналист: война при Зеленском будет продолжаться

Результату экс-регионалов на парламентских выборах поспособствовали и СМИ, поливавшие грязью Порошенко - Богуш

Герус объяснил, какие факторы будут влиять на стоимость газа

Победа «Слуги народа» по всей стране – это продолжение протеста, это Майдан без крови, но с конкретными результатами, – Золотарева

Партия «Слуга народа» намерено протянула в Раду людей без опыта, чтобы получить «роботов», которые будут делать все, что им скажут - мнение

Политолог: главная задача партии Медведчука в Раде – рост общественного запроса на официальную капитуляцию перед Россией

Иностранные инвесторы начали активно вкладываться в Украину - банкир

Главное в победе «Слуги народа» – это то, что партия Зеленского не допустила к контролю над властью Медведчука

Старые политики – все: мясник со «Слуги народа» победил дружка Фирташа Фурсина на его родном округе

В Офисе президента заявили, что найдут для дорожного фонда дополнительные 2 миллиарда долларов

Ни войны, ни мира: Политтехнолог объяснил, какой будет ситуация на Донбассе в период президентства Зеленского

Политолог: всем можно расслабиться – уже сейчас понятно, что об узурпации власти речь не идет

Луканов: способны ли тамады, учительницы, фотографы и комики делать реформы – покажет время

Блогер: Вакарчук «утопил» партию, его надо было не выпускать на эфиры как не пускали Зеленского перед президентскими

Результат кандидатов от «Слуги народа» на одномандатных округах во многом объясняется высоким рейтингом Зеленского - Коваль

Апелляционный суд Киева выпустил из СИЗО одного из основателей террористической «ЛНР» Ефремова - адвокат

Новый парламент должен принять закон, который уберет двойные стандарты из украино-российских отношений - Вакарчук

«Не хочу новую жизнь!» Юлия Высоцкая показала, каким должно быть утро понедельника

Резкий взлет Рады 9-го созыва сменится не менее стремительным падением - эксперт

«Украина опять теряет молодых ребят»: на Донбассе погибли 22-х и 19-летний бойцы ВСУ – 25-я ДШБ

«Хочется мурчать котом и целоваться носиком»: победительница «Холостяк-9» поделилась сексуальным фото в сети

Местные выборы будут досрочными - у Зеленского приняли решение

Оксана Марченко в коротких шортах засветила свой целлюлит

Богданов: Богуслаева, Кивалова, целый полк регионалов и местных князьков разного пошиба мы больше не увидим в Раде

Журналист рассказал, чего стоит ожидать Украине после выборов в Раду

«Очень сексуально»: запрещенная СБУ российская актриса вывалялась в песке, показав свое идеальное полуголое тело

Раимов: Осторожной политики не будет - Зеленский намерен жестко демонтировать нынешний госаппарат

«Понеслась!»: в день выборов в Раду боевики нарушили режим перемирия, а ВСУ понесли невосполнимые потери – штаб ООС

Блогер: после снятия неприкосновенности, фракция Порошенко сядет в полном составе

Двое из трех братьев Балог проиграли выборы на своих округах

«Опять старая вешалка пропагандирует наркоту»: Водонаева нарвалась на критику из-за нового странного фото в сети

Представители «Слуги народа» буквально уничтожили своих оппонентов на мажоритарных округах - Казанский

«Танцы со звездами-2019»: стали известны первые участники шоу

Украина очень слабо присутствует в политической жизни Донбасса, и поэтому не стоит удивляться результатам партии Медведчука в юго-восточной части страны - Бутусов

«Крым – это Украина»: Медведчук рассказал о разговоре с Путиным

Назаренко подсказал Зеленскому, как можно решить проблему с «евробляхами»

«Они олицетворяют реванш и возвращение в Россию»: Турчинов сравнил украинцев, проголосовавших за пророссийские силы, с рабами

Если «Слуга народа» создаст коалицию с «Голосом», то партия Вакарчука получит какие-то малозначащие должности - мнение

«Народ Украины устал от политики запугивания и террора»: в РФ отреагировали на выборы в Верховную Раду

В Европарламенте рассказали об ожиданиях от новой ВР

«Третий месяц уже однотипные фото! Совсем старуха лишилась фантазии!»: Тина Кароль растяжкой в коротких шортах нарвалась на гнев подписчиков

Это не давление на предприятие, а проверка полученной информации - Баканов об обысках, проведенных СБУ на «АрселорМиттал Кривой Рог»

Украина еще с Нового года живет по сценарию, придуманному командой Зеленского - политолог

«Европа загнивает?»: у пропагандиста Соловьева нашли вид на жительство в ЕС

У Владимира Соловьева обнаружили вид на жительство в «загнивающей Европе»

У Рашкована недостаточно опыта для того, чтобы возглавить украинское правительство - Суслов

Суд отпустил из-под стражи одиозного экс-регионала Ефремова: что известно

«Две грации»: Светлана Лобода оделись с дочкой в купальники и зарядили позитивом ярким летним фото

Мэр Днепра призвал Зеленского объявить досрочные выборы органов местной власти

Фесенко пояснил, в чем опасность однопартийного формирования парламентского большинства для Украины

Экономист объяснил, почему антироссийские санкции, введенные Украиной, неэффективны

«Из-за принципов гуманизма»: Илларионов рассказал о секретных переговорах по сбитому Boeing, отметив, что РФ выплатит компенсацию родственникам погибших

«Раша, вон!»: крымчанин резко выступил против политики Путина

«Вам не больно?» Надя Мейхер удивила сеть своим новым увлечением

Глава ГПУ Луценко загадочно исчез: что известно

В РФ уже не воспринимают заявления Курта Волкера - политолог указал на необходимость замены спецпредставителя Госдепа США по Украине

Украинские футбольные клубы узнали имена своих соперников в еврокубках

Парламентские выборы могут стать отправной точкой для радикальных политических изменений в Украине - Конноли

Когда женщинам не рекомендуют загорать

С приближением циклона Theo погода в Украине ухудшится

«Нельзя переть против природы, тещи и долбаных украинцев»: российский телеканал попал в скандал из-за показа американского фильма

Путин пытается относиться к гражданам Украины как к россиянам, не учитывая наличия существенной разницы между ними, и поэтому постоянно проигрывает - Вятрович

«Хорошо, что синяки не видны в кадре!» Анастасия Волочкава шокировала поклонников, показав ноги после выступления

Виталий Портников объяснил, почему Украина не станет авторитарным государством

«Затычка в каждой ж*пе!» Полуголый Шнуров отреагировал на скандальный стих Собчак, жестко поставив ее на место

Пятигорец: новой власти пора уже готовить ответы на ряд вопросов и, наконец-то, уже сказать, почему Ахметов не сидит?

Новости за день