карта сайта

У мене є тверда обіцянка президента, що все буде добре, – Жемчугов

У мене є тверда обіцянка президента, що все буде добре, – Жемчугов
Колишній шахтар, партизан, в’язень Володимир Жемчугов, звільнений з полону «ЛНР», розповів про стан здоров'я, лікування та перебування в полоні, інформує replyua.net.

У Володимира ампутовані руки, майже відсутній зір. Одним оком він бачить тільки кольорові плями, іншим не бачить нічого. Володимир говорить, що перебуває в хорошій лікарні, куди його привіз особисто президент України Петро Порошенко. Обстеження триває. Вже почалося лікування.

«Я майже рік був у полоні. Рани на руках зажили, осколкові поранення позаживали. Лікарі обстежують очі. У мене є післяопераційна грижа, ампутовані руки, якась частина кишечника ампутована, розірвана ліва барабанна перетинка, множинні осколкові поранення ніг, живота, грудей, обличчя, очей. Дуже багато осколків ще залишилося в моєму тілі. Праве око майже не бачить. Лікарі кажуть, що є надія на відновлення зору, але всі говорять, що якби я потрапив до них у листопаді-грудні минулого року, то шансів було б більше. Кажуть, що будуть прикладати всі зусилля. Навіть в тій клініці, де я перебуваю, кажуть, що у мене дуже важкі ураження очей. Мені потрібно їхати в вузькопрофільну клініку», – розповів Володимир Жемчугов.

Він говорить, що не був учасником АТО, не є членом ЗСУ, «я – партизан добровольчого загону на окупованій території. У мене немає ніяких статусів. Мене намагаються якось юридично захистити. Поки у мене на руках тільки чесне слово президента, що все буде добре», - зауважив Жемчугов.

Жемчугов розповів, як став партизаном добровольчого загону. З 2007 по 2014 рік я працював у Грузії. Я періодично приїжджав. У Красному Лучі жила моя мама. Її вже немає, на жаль. У квітні 2014 року я приїхав на Великдень. Я побачив блокпости, які вже стоять на перехрестях. Я пішов поговорити з цими людьми. Це були нижчі соціальні прошарки, з'ясував, що за цим стояла банда Красного Луча Філіппова. Вони привозили цим людям «тормозки», давали гроші на сигарети і горілку, щоб вони стояли на блокпостах. Я відразу зрозумів, що буде війна. Я спілкувався з людьми, які пережили абхазький конфлікт, південноосетинський конфлікт, Нагорний Карабах, війну в Грузії 2008 року. Коли я побачив, що включений адміністративний ресурс, йде серйозне фінансування, я відразу зрозумів, що буде війна. Я почав готувати маму, щоб виїхати. Потім я повернувся в Грузію, оформив необхідні документи і поїхав допомагати рідним. Вже тоді я почав шукати зв'язок з ВСУ, щоб допомагати в боротьбі з окупацією. Я був розвідником-добровольцем. ВСУ до мене ставилися несерйозно. Я допомагав, як міг. Паралельно я допомагав близьким, рідним, допомагав людям продуктами.

Потім я зрозумів, що почалася конкретна війна. Я хотів надавати не тільки інформаційну допомогу українській армії, а й бути активним учасником. Мене зв'язали з чинним партизанським загоном Луганської області. Мене зв'язали з командиром. Я почав свою діяльність. Мені підказували, допомагали. Ми почали збройну боротьбу проти окупантів. Вона виражалася в підривах техніки, комунікацій. Я не можу багато розповідати. Партизанський загін діє по сьогоднішній день.

28 вересня мені було дано бойове завдання. Я вийшов вночі. Повертаючись з успішно виконаного бойового завдання, наступив на розтяжку. Я пам'ятаю, що зачепився правою ногою. Була висока трава. Я почув хлопок, простягнув руки вперед, щоб відчепити ногу. Так підірвався.

Якісь півдня сепаратисти, мабуть, не розуміли, хто я. Вони взяли мене як важко хворого. Тільки після того, як стався вибух російської лінії електропередач, яку я замінував, вони зрозуміли, хто я насправді. Мене привезли в реанімацію. Коли я прийшов до тями, я зрозумів, що прийшов МГБшник і сказав, що ставлять тут охорону. Вони сказали, що ця людина їм потрібна. Прийшло багато людей. Сказали робити все, щоб я міг говорити. Зі мною постійно була охорона. За мною стежили. Лікарів тероризували, боялися, що мене можуть ліквідувати.

Більшість людей спілкувалися зі мною нормально, медики та медсестри. Санітарки з опікового відділення вечорами приходили знущатися з мене, обзивалися, штовхали. Охорона просто дивилася і сміялася. Їх такими зробила байдужість до проблем Донбасу. Луганська область була віддана на відкуп Єфремову. Може бути, люди хотіли змін. Основна проблема в тому, що вони не бачили, що таке війна.

Був момент, коли я хотів покінчити самогубством в цій лікарні. Я не хотів потрапляти в полон. Я не був готовий до такого серйозного поранення. Коли я лежав на спині, підірвавшись на розтяжці, думав, що вмираю, але дивлюся, що кров зупиняється, я поповз убік дороги, хотів, щоб мене задавила машина, але так не сталося. Другий раз я намагався накласти на себе руки в лікарні, коли почалися допити. Я не знаю, що і як було. Було кілька операцій, наркоз. Я зрозумів, що я міг когось здати. Я не міг цього пережити. Я вирішив накласти на себе руки. Дочекавшись ночі, я почав перегризати крапельницю, дути в неї, щоб потрапило повітря в вени. Охорона побачила це, почала мене пов'язувати, я почав бити їх ногами. Два дні, як мені сказали, я марив, кричав «Слава Україні!», читав вірші декабристів. Мені щось кололи. Прийшов лікар і сказав, що у мене не вийде накласти на себе руки, сказав, щоб я перестав це робити. І я заспокоївся. Мене не били. Шкрябати по тілу ножем, розігрували спектакль, що мене застрелять. Коли був перший обмін, мені сказали, щоб я не брехав, що не обмовляв. Я відповів, що брехати не буду.

«Якби ви бачили мене в тому стані. Мінно-вибухове поранення – це найстрашніше поранення. Відбувається термічний, хімічний опік, розриви м'яких тканин і множинні осколкові поранення. Санітарки говорили мені, що я був чорний. Все тіло у мене було в дрібних ранах. Другий раз я вмирав в хірургії. У мене почався перитоніт. Мене врятували», – зазначив Жемчугов.

Про те що відбулася спробі обміну Жемчугов дізнався 16-го числа ввечері, коли прийшов начальник санчастини Луганській в'язниці. Їм дали завдання Жемчугова помити, поголити, випрати одяг. «Спочатку я подумав, що приїдуть журналісти. А 17-го числа охоронець сказав збирати мої речі. Тоді я зрозумів, що, напевно, будуть міняти, але я не вірив до останнього. Я думав, що це черговий спектакль. Тільки коли мене обняла дружина, я зрозумів, що мене поміняли», – розповів партизан.

Всіх вразила історія з журналістом Гремом Філіпсом, який під час обміну Володимира Жемчугова поводився бридко, намагався спровокувати. «Протягом всього дня у мене з Гремом було три інтерв'ю. Він опублікував тільки друге і третє. Перше він не показує, тому що він вийшов з цієї розмови відсталим журналістом. На всі питання, які він мені ставив, я відповів, чітко розклав все по поличках. Йому нічого було сказати. У другому інтерв'ю він почав на мене тиснути. В останньому інтерв'ю він конкретно почав мене ображати», – зазначив Жемчугов.

На його переконання, сьогодні важливо розповісти про думки людей, які залишилися в окупації. Хтось змирився. Але вони хочуть в Україну. Важливо, щоб не думали, що всі вони – зрадники.
Ошибка в тексте? Выделите ее мышкой! И нажмите: Ctrl + Enter

Популярные
25 мар 2019
27590

«Не осталось ни имени, ни лица»: Повалий в объятиях Баскова ужаснула внешним видом

Соратница Партии регионов, активно гастролирующая в России народная артистка Украины Таисия Повалий продолжает вести активную социальную жизнь и публикует все новые и новые фото, передает

25 мар 2019
3670

Журналист: по Порошенко открыт огонь на уничтожение по всем подконтрольным Кремлю и олигархам СМИ

Президента Украины, человека, который удержал страну на краю пропасти в 2014-м, поднял из руин армию, организовал поддержку мира против агрессора, поднял экономику, на порядок уменьшил коррупцию,

25 мар 2019
3176

«Снимут за нарушение»: политолог объяснил, почему в «день тишины» будут показывать программы с Зеленским

Известный политолог Дмитрий Корнейчук прокомментировал новости о том, что 30 марта, в «день тишины», некоторые украинские телеканалы продолжат трансляцию программ с участием Владимира Зеленского,

25 мар 2019
2754

«Это чудовище должно помнить судьбу Иуды»: СБУ рассказала правду о беглом Прозорове

В комментарии СБУ на официальной странице в Facebook появилось сообщение, в котором говорится, что сбежавший в Россию Василий Прозоров действительно служил в рядах Службы безопасности Украины, однако

Последние новости

Политолог: Порошенко продолжает верить в пассивность и предсказуемость народа

Гриценко сделал предложение Садовому, в ответ – тишина

Портнов: после выборов в Украине закончится этап государственного падения

Ров с крокодилами вокруг избирательного участка: блогер рассказал, как заставить людей дорожить своим голосом

Диетолог назвала лучший способ сбросить вес в весенние месяцы

Кошулинского и Смешко поменяли местами: блогер заявил о грязной манипуляции от КМИС

Как погода будет влиять на явку избирателей 31 марта

Аналитик рассказал о хитром плане Коломойского против Порошенко

«Патриотизм головного мозга»: политолог прокомментировал решение экспедиции взять в Антарктиду копию томоса

Политолог раскрыла секрет, за счет чего Зеленский удерживает рейтинг

США обратились к России, призвав немедленно вернуть пленных украинских моряков домой

Чемпион по трусости Гриценко – теперь в прошлом, у нас появился новый кандидат

«Вы так похожи! Самая красивая пара!» Кристина Орбакайте показала, как провела воскресенье с мужем

«Сильно, слезы поневоле текли»: бывшая солистка группы «Серебро» заинтриговала своей новой работой

«Не варит башка, сил нет, превращаюсь в неприятную женщину»: Маша Ефросинина раскрыла свой секрет идеальной фигуры

«США стали главным врагом!» В РФ пригрозили войной Америке из-за решения Трампа по Израилю

Мурашки по коже! Анна Седокова удивила сеть трогательным роликом, повторив сцену с советского фильма

Экономист объяснил, что потеряла страна с отказом Skoda строить завод в Украине

«Какая Вы тут счастливая, глаза горят»: Альбина Джанабаева похвасталась новым фото в спортивном костюме и без косметики

Москва, Дамаск и Тегеран действуют в унисон с исламскими террористами - эксперт

«Шо бы вы с такой явкой на выборы ходили!» Оля Полякова показала свой фотоотчет с концерта в Полтаве

У Тимошенко опять попались на подкупе избирателей

«Господи, почему ты такая красивая?» Тина Кароль поделилась новым фото и взорвала сеть

Всего лишь 7 процентов кредитов, выданных украинскими банками, взяты отечественными аграриями - Порошенко

В США рассматривают Польшу как инструмент сдерживания российской агрессии против Прибалтики - СМИ

«Хороша чертовка»: ведущая «Орла и Решки» восхитила сеть своей гибкостью и идеальной фигурой

На выплату 13-х пенсий у государства может банально не хватить денег - экономист

Jaguar Land Rover добился справедливости - суд запретил выпуск китайского клона Range Rover Evoque

Каплин будет подавать в суд на Зураба Аласанию

«Схватил за волосы и стал бить по лицу»: Малахову пригрозили полицией из-за агрессивного поведения на своем шоу

Столтенберг пообещал Грузии членство в Североатлантическом альянсе

«Как-то песни не очень, а вот вы просто офигенная»: Вера Брежнева обратилась за помощью к своим поклонникам

Дочь и зять Дональда Трампа нарушили американское законодательство - СМИ

Какие гаджеты должны быть в автомобиле у современного водителя

«Чего они достигли в Москве?» МИД выдвинул ультиматум Медведчуку и Бойко

В современном мире постправда стала одной из самых главных проблем - Марио Варгас Льоса

«Казачьи войска являлись порождением российской государственности»: в РФ замахнулись на украинскую историю

«Отсутствие моей груди, как всегда актуальная тема»: Оля Бузова рассказала, почему не будет никогда увеличивать свой бюст

Глава правительства Греции заявил, что его вертолет сопровождали истребители турецких ВВС

«Глубоко грустные глаза…» Юлия Высоцкая похвасталась стильной съемкой для модного глянца

Взрывчатка была - британские эксперты провели экспертизу обломков Ту-154М, разбившегося под Смоленском

«Женщина - космос»: Слава Каминская показала идеальную фигуру в сдержанном наряде

В Еврокомиссии встревожены замедлением темпов экономического роста Италии

«Затамувавши подих, чекаю на цю подію»: Катя Осадча розповіла про свої побоювання щодо дорослішання сина Івана

«Путин призывал выдавливать из себя маленького Сталина»: скандальный Киселев отличился странной одой главе Кремля

Дополнительный час сна пойдет только на пользу нашему организму

«В любой момент может открыться внутреннее кровотечение»: отец пленного Павла Гриба рассказал страшные подробности относительно здоровья сына

Сбой в работе ПО в одном из центров DFS обернулся отменой более 60 авиарейсов

«Кроме Крыма и Донбасса, мы заберем Белгород, Ростов, Тамань и Кубань»: украинский военный рассказал о крахе РФ

Журналисты, подобные «создателям» программы «1+1», должны понимать, что они творят, – Костюк

«Россия уже много заплатила за аннексию Крыма»: в Кремле признали полуостров «тяжелой ношей»

Телеведущая: Зеленский – лабораторное тестирование лидера нового типа. Обычно, такое, тестируют на мышах, а у нас на избирателях

«Этот взгляд меня убил наповал»: Надя Дорофеева показала пикантное фото, засветив нижнее белье

Журналист: по Порошенко открыт огонь на уничтожение по всем подконтрольным Кремлю и олигархам СМИ

«По Приднестровье, али как?»: пропагандист Соловьев помечтал о составе всей Украины в «Л/ДНР»

«Это чудовище должно помнить судьбу Иуды»: СБУ рассказала правду о беглом Прозорове

Специалисты полагают, что люди просто не замечают инопланетных технологий

Гуманитарии по-прежнему будут востребованы в будущем

Відомий журналіст жорстко опустив зрадника СБУ, котрий втік до РФ

Ученые установили, где зародился Юпитер

Новости за день