Новий етап «покращення життя» для українців

Новий етап «покращення життя» для українців
Українці вже багато років поспіль живуть в стані хронічного «покращення життя». Цей рік винятком не став. Повсюдне зростання цін на всі категорії товарів. Різкий стрибок комунальних тарифів. Подальше знецінення гривні. Все це, а також незграбна політика уряду, негативно впливає на добробут населення. Найгірше те, що «покращення життя» перетворилося в хронічний стан. Як тільки здавалося, що після різкого падіння рівня доходів настала певна стабілізація, влада готує нові сюрпризи. Свідомо, а можливо в тому числі і через свою неспроможність тримати стан справ під контролем, уряд робить помилку за помилками.

Якби в діях нинішньої влади було б більше стратегічного мислення і бажання здійснити глибокі реальні реформи, зараз ситуація вже б нормалізувалася. Але до системних зрушень влада виявилась неготовою. А руйнувати принципи олігархічної економіки ніхто не хоче. Бо влада і олігархи в нас стало одним цілим. Тому замість реформ ми бачимо якісь поверхові спроби косметичного ремонту без руйнування основ прогнилої старої корупційно-кланової системи. Влада намагається вдати, що щиро прагне змінити життя українців на краще. Анонсує нові соціальні стандарти. Зростання доходів громадян, пенсій та зарплат. Ось глава Кабміну Володимир Гройсман під час години запитань до уряду в парламенті 9 вересня розповів усім, що він з міністрами працює над новою програмою покращення соціальних стандартів.

«Як тільки ми будемо бачити, що всі підходи відповідають реальному економічному стану, ми презентуємо українському парламенту і будемо очікувати вашої підтримки. Бо без змін до законодавства це буде не можливо», - пафосно запевнив Гройсман. Прем'єр-міністр пообіцяв, що подумає над тим, як підвищити доходи населення. І навіть згадав про мізерні зарплати та пенсії. «Що стосується справедливої пенсії і гідної оплати праці - такі кроки будуть зроблені. Ми працюємо над тим, щоб не радикально, а кардинально збільшити доходи українців», - заявив глава уряду.

Здавалося б, можна лише поплескати в руки за таку турботу Володимира Гройсмана і його коаліційно-кланового Кабміну до народу України. Але тут виникають деякі питання. З одного боку влада розповідає, що вона буде намагатися допомогти найбіднішим українцям. А з іншого боку своїми часто бездарними діями доводить їх до зубожіння.

Хіба не уряд Гройсмана, а раніше Яценюка підняли тарифи на комуналку у кілька раз? Хіба у квітні ціни на газ для населення не виросли удвічі? Хіба з 1 вересня цього року електроенергія знову не подорожчала (цього разу на понад 25%)? Хіба не уряд та НБУ, який очолює протеже Петра Порошенка Валерія Гонтарєва, несуть відповідальність за нестабільну ситуацію на валютному ринку і фінансові спекуляції? Хіба не через блокування реформ правлячої олігархічною коаліцією українці стали жити гірше?

Звісно, низькі тарифи не завжди відповідають реаліям ринку. Але якщо усі реформи зводити до постійного росту цін на все підряд, то про яку турботу за народ може йти мова? Реформи завжди передбачають зміну правил гри. Покращення умов для ведення бізнесу та залучення інвестицій. Тотальну боротьбу з корупцією. В нас же цього не відбувається. І тому будь-яке підвищення соціальних стандартів буде знівельоване подальшим стрибком цін. Можна піднімати мінімальні пенсії та зарплати хоч до 10000 гривень. Але якщо після цього у кілька раз зростуть ціни, ефект від такого підняття буде нульвоим.

Те, що українська економіка досі перебуває у хворому стані свідчить і офіційна статистика. Ріст ВВП у цьому році наближається до нуля. Державний і гарантований державою борг України, який на кінець липня становив 67 мільярдів доларів або 77% ВВП, на кінець 2016 року має всі шанси зрости до 68 мільярдів доларів або 80% ВВП. Зростання обсягів промислового виробництва становить 2%. Але на фоні попереднього падіння такі цифри є просто жалюгідні. Та й відбувається воно переважно в галузях, орієнтованих на експорт сировини. Якщо Україна хоче подолати наслідки економічної кризи, їй потрібен щорічний ріст ВВП, який наближається до 7 – 9%.

Поки уряд Гройсмана намагається «покращити життя» народу, вгору знову пішов курс долара. Традиційно це приведе до нового стрибка цін. Та і виробники агропродукції лякають зростання вартості хліба, молочної продукції, м’яса і інших виробів. Тому поки що можна констатувати одне: новий етап «покращення життя» проявляється у його подорожчанні, а не в зростанні добробуту рядових громадян.
Святослав Ворон для replyua.net

Ошибка в тексте? Выделите ее мышкой! И нажмите: Ctrl + Enter

Приєднуйтесь в Telegram
Популярные
21 апр 2018
5437

Кремль через Мураева возвращает Украину к «ленинским субботникам»

Кремль вытаскивает из склепа кадры «ленинских субботников» не только в России и на оккупированном Донбассе – в Украине тем же он занимается через нардепа Евгения Мураева. Как передает replyua.net, об

21 апр 2018
4234

В ООН озвучили ужасающую цифру жертв агрессии РФ на Донбассе среди мирных жителей

В Управлении Организации объединенных наций по координации гуманитарных вопросов (UN OSHA) заявили, что за четыре года боевых действий на Донбассе, жертвами российской агрессии в Украине стали почти

21 апр 2018
4102

Пайфер: Если НАТО примет Украину в свои члены, на следующий день окажется в ситуации войны с РФ

Если Украину примут в НАТО, есть риск начала войны Альянса с Россией. Как передает replyua.net, об этом в интервью «Новому времени» заявил бывший посол Соединенных Штатов Америки в Украине Стивен

21 апр 2018
3777

Покушение на Скрипаля осуществила ударная группировка РФ, о которой Шойку сообщил еще в 2013-ом

В Великобритании идентифицировали основных подозреваемых в отравлении российского разведчика Сергея Скрыпаля. Имена пока не раскрывают, но уже сказано, что это ударная группировка контролируемая РФ.

Последние новости

«Роковое стечение обстоятельств»: в РФ указали на странность в смерти Нины Дорошиной

Для сдерживания Сирии: США хотят отправить «Гарри Трумэн» в Средиземное море

Санкции в действии: стало известно о замораживании миллиардов олигарха Путина

С Кремля поступила новая директива: «Оппоблок» направил прошение в Константинополь, в храмах МП идет сбор подписей

Лукашенко: «Белорусы должны пить хорошее вино, как в Европе»

Историк: В окружении президента РФ уже не скрывается открытая борьба

Историк раскрыла тайну, как Москва сначала колонизировала часть Украины, а потом отобрала у нее церковь

Собчак неожиданно прогнулась перед Путиным: соцсети в гневе

Маляр о реинтеграции: «Нужно понять – уже никогда не будет, как до войны»

Обозреватель: «Украину приняли в команду подготовки к саммиту G-7»

Лукашенко хочет, чтобы белорусы пили, как европейцы

Транзит нефти через Украину уменьшился почти в десять раз

Церкви, которыми распоряжается МП в Украине, строились не Москвой, поэтому и принадлежать по праву должны УПЦ

Активист из Крыма: В ФСБ не ожидали такого уровня сопротивления на полуострове

Эксперт: «Бунт олигархов в России не изменит политику Путина»

Эксперт: «США уже не союзник, а корыто для жратвы»

Блогер: чтобы министрам лучше работалось, можно взять их семьи в заложники

Эрдоган: «Главная террористическая угроза исходит от США»

Тыщук: реализация замысла Савченко – полный хаос и последующая оккупация Украины. Только идиот не способен этого понять

У Трампа не доверяют Ким Чен Ыну и считают отказ от ядерных испытаний ловушкой

Полиция Британии: к отравлению Скрипалей причастен «Гордон»

На проект о Голодоморе Канада выделяет 750 тысяч долларов

Телескоп Хаббл станет музеем в космосе

Исследование: люди устали от политики – надоели ток-шоу и даже «95 квартал» с примитивным политическим юмором

Новости за день