Березовець: Петро Порошенко повернув значимість звернень до парламенту Президента України

Березовець: Петро Порошенко повернув значимість звернень до парламенту Президента України
Щорічних звернень президентів України до Верховної Ради всі роки, починаючи з часів Леоніда Кучми, який і заклав основи цієї традиції, завжди чекали з особливим почуттям, оскільки ця промова завжди визначала курс, який той чи інший президент збирався реалізувати протягом наступних років. Традиція практично зійшла нанівець, втративши наліт урочистості за часів Віктора Януковича і лише нинішньому лідеру українців вдалося відновити її. Про це на своїй сторінці в Facebook пише експерт Тарас Березовець, передає replyua.net.

«Значимість звернень до парламенту повернулася після приходу до влади Петра Порошенка. У тому числі тому, що сама Верховна Рада стала якісно іншою, ніж за часів Януковича. Тут вже немає і не буде того «одобрямсу» і Порошенко змушений переконувати депутатів, а не віддавати накази. Що власне і читалося в його сьогоднішньому виступі», – наголосив Березовець.

Варто відзначити, що в порівнянні з торішньою промовою на цей раз Порошенко був менш емоційний і побудував її на аналізі не стільки досягнень за рік, скільки на баченні проблем і стратегії їх вирішення. У зовнішньополітичному блоці експерт відзначив його сильний посил до членства України в НАТО, який підтримує більшість українців, але при цьому президент утримався від переможних оптимістичних реляцій, згадавши, що «двері до Альянсу відкриті, але вони сенсорні». тобто відкриються, коли Україна буде до цього готова. Окремий блок стосувався виконання Мінських угод і намірів Путіна перетворити схід країни в «протекторат Донбас». Це явна алюзія до нацистської системи рейхскомісаріату під час Другої світової війни. У частині підвищення обороноздатності президент підтримав позицію «Народного фронту», виступивши за ухвалення закону про спецконфіскацію. Хороший заділ для зміцнення коаліції, вважає Березовець.

Досить велика частина промови в порівнянні з торішньою була присвячена Криму. Це новий поворот, оскільки останнім часом тема окупованого півострова стала відходити в тінь. Актуалізувати її можна тільки створенням міжнародного переговорного майданчика в форматі Женева плюс. І, звичайно, прийняттям Стратегії деокупації Криму, яка поки не затверджена.

У внутрішньополітичному блоці Тарас Березовець відзначив заклик Порошенко до силових структур припинити взаємне поборювання, це явний посил керівникам НАБУ і ГПУ. Шкода, що Порошенко так і не наполіг на ідеї продажу землі, хоча і згадав, що заборона істотно стримує іноземні інвестиції. Поки на темі паразитують популісти, але рішення проблеми все одно доведеться шукати. В цілому, хороша робота президентських спічрайтерів, які зробили годинну промову цікавою і наповненою смисловими пасажами. Справа за виконанням, резюмував експерт.
Ошибка в тексте? Выделите ее мышкой! И нажмите: Ctrl + Enter

Приєднуйтесь в Telegram
Популярные
24 апр 2018
5350

На активиста, который сжег флаг «Новороссии», завели уголовное дело

Недавно практически во всех СМИ был освещен инцидент, который произошел на последнем футбольном матче «Шахтер» – «Динамо». Тогда фанат «Шахтера» Виталий Овчаренко сжег кусок ткани, который полиция

24 апр 2018
4142

Российский поэт: Путин мог бы многое простить, но только не Майдан, который впервые в жизни его напугал

Согласно последним опросам 85% россиян хоть камни с неба, а они все равно не собираются протестовать против действующей власти и устраивать протесты, подобные тем, что в эти дни охватили Армению.

24 апр 2018
3952

Бондаренко: «Украина сначала должна «потренироваться» на католиках»

Сейчас в Украине нельзя создать поместную православную церковь, и сначала нужно «потренироваться» на католиках, добившись отречения от Ватикана. Как информирует replyua.net со ссылкой на российский

24 апр 2018
3157

Цимбалюк об отставке премьер-министра Армении: На постсоветском пространстве в скором времени будут опасаться звонка из Кремля

Российский лидер Владимир Путин слишком рано поздравил Сержа Саргсяна с назначением на должность главы правительства, который в связи с протестами населения подал в отставку. Как передает

Последние новости

Русское «победобесие»: страна полна «ветеранов», которые в 7 лет от роду «брали Варшаву, Будапешт и Берлин»

Глава оппозиции Армении призвал к новым протестам

Чечня ввела санкции против Трампа и Меркель

В Германии задержали бывшего нардепа Крючкова

Министры G7 призвали создать антикоррупционный суд в Украине

В Израиле пригрозили уничтожением сирийских систем ПВО С – 300

Политик: «Почему Путин бросил Саргсяна?»

Трамп пообещал жесткую политику в отношении Ирана

Конфликт с РФ усилится из-за прекращения поставок газа, - «Нафтогаз»

На шахте в оккупированном Донецке произошел пожар, соцсети сообщили о взрывах

Историк рассказал, почему армянский кризис может ударить по Украине

Минобороны Израиля: «Мы готовы ударить по российским ПВО в Сирии»

Жириновский: «Россия не разрешит вводить никаких миротворцев»

«Никаких миротворцев не будет, все вопросы будет решать Кремль»: в России поставили жесткий ультиматум странам Запада

Результат встречи глав внешнеполитических ведомств стран G7 – Россию продолжат наказывать

Украина изменила позицию в рейтинге свободы СМИ

Дипломат: «Путин сжег все мосты с Западом»

По стоимости жизни Украина самая благоприятная страна в Европе и третья в мире

В «Нафтогазе» ожидают усиления конфликта с Россией после прекращения транзита газа

Блогер: «Запад может не ужесточать санкции – экономика России все равно рухнет»

Суд отменил очередной важный указ Трампа

Марка Фейгина в России лишили статуса адвоката

В Одессе рухнуло одно из самых известных зданий

Венгрия предъявила новые громкие обвинения Украине

Новости за день